Nokia přispěje 1000 € za český Series 60 portál

Na včerejším Wireless Wednesday učinil Vojtěch Foukal z české Nokia zajímavou nabídku. Společnost nabídne příspěvek až 1000 euro čtvrtletně na provoz českého portálu věnovaného Symbianu a Series 60. Portál by měl obsahovat recenze programů a her pro Series 60, ale také adresář a diskusní fórum tvůrců a programátorů aplikací u nás.

Kromě finanční podpory Nokia nabídne i podporu informační – tvůrce takového portálu získá přístup k novým Series 60 telefonům, informace o aktivitách společnosti v tomto směru, což se mu při tvorbě portálu jistě bude hodit. Koncepty takového portálu lze zasílat v průběhu června-července (čím dříve, tím lépe), kontakt případně zašlu, aby tu nelákal spamroboty – nebo použijte normální poštu…

To je docela lákavá nabídka a od Nokie také rozumná, protože tím si zvýší lokální povědomí o vývoji aplikací pro Series 60 – a to za docela málo peněz (bojím se, že na větší projekt opravdu docela málo, berme to vážně jako příspěvek). A když jsme u toho Symbianu, tak mám zprávičku, která mne zaujala (a můžete ji přidat do svého nového portálu 🙂 :

Pro Series 60 2.0 vyšel plugin pro Symbian Multimedia Framework umožňující používat Ogg Vorbis soubory. Díky tomu lze na telefonech Nokia 6600 / 7610 (a další Series 60 2.0) používat Ogg Vorbis například jako vyzváněcí tóny. A samozřejmě i přehrávat. Download a info zde.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

2 komentáře

  • to není špatná nabídka.serie60 je dost dobrá platforma a když vidím jaxe rozjelo allaboutsymbian tak bych řekl, že brzo toto určitě někdo využije a rozjede to.

    vždyť čr patří mezi mobilní velmoci a deníky jako mobil.cz,mobilmania.cz,atd. určitě po tomto skočí a tisícEurovku si od Nokie nechají vyplatit.

    spíš čekám na to, kdy se objeví nějaké povedené opensource aplikace pro S60 – dosavadní seznam těch co jsou k dispozici zas až tak dlouhý není.

  • Ach jo, kdybych jen nebyl lenoch 🙂 series 60 web sem uvazoval rozjet uz na zacatku roku, ale holt sem liny a na svuj blog pisu jen o Macich 🙁