Nokia přidává VoIP podporu SIP pro Series 60 2.0 telefony


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Mobilní telefony vybavené grafickou nadstavbou Series 60 ve verze od 2.0 dostávají další zajímavé rozšíření – podporu oblíbeného VoIP protokolu SIP. SIP Stack a nastavení SIP profilu si mohou vývojáři zdarma stahovat zde ze stránek Forum Nokia. Ačkoliv jde zatím o vývojářskou verzi, resp podporu do Series 60 a tedy ne o hotový program pro koncové uživatele, je to velmi důležité. Dá se totiž nyní čekat, že se objeví řada programů pro VoIP založených na SIP pro Series 60 telefony. I když – VoIP přes GPRS není zrovna to pravé ořechové. A také se tím ulehčí vývoj nejrůznějších kecálků blížících se svojí filosofií Push to talk…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

2 komentáře

  • No, možná se ptám hloupě, ale VoIP přes GPRS bych bral – protože by to mělo umožnit softwarové šifrování spojení, ne ? Mimochodem – existuje nějaký sw pro např. MDA, které by řešilo "nadstavbové" šifrování ? Nebo je jedinou možností jen speciální mobil s šifrovacím hw ?

  • [1] Mozna by Vam pomohl tento link: http://www.webgate.bg/index