Nokia komunikátor se Series 90 – spekulace pokračují


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Nový Nokia komunikátor vybavený grafickou nadstavbou Series 90 přezdívanou Hildon, je tématem častých spekulací v poslední době. Spekuluje se o termínu: příší týden nebo v polovině listopad, protože jsou dvě mobilní akce, kde se s Hildonem může Nokia vytasit.


The Register uvádí doměnku (s níž souhlasím), že Nokia doplní (nebo nahradí) klávesnicové ovládání dotykovým displejem a možností psát speciální grafity znaky přímo na displej. Podle „zaručených“ zpráv dokonce Nokia zvolila takové uchycení displeje, že bude možno jej přetočit tak, aby při zavřeném komunikátoru byl displej na vrchu a bylo možno na něj perem psát. Po přetočení zpět bude zařízení uspořádáno klasicky notebookově. Sám si tím moc jist nejsem – Nokia obecně nehoruje pro mechanicky namáhaná uspořádání, několikrát se spálila (vystřelovací flipy, poučení z Motoroly StarTAC) a většinou je tedy v těchto mechanických experimentech opatrná. Ale třeba opravdu našla uspořádání a materiály, které budou mechanicky spolehlivé; nemyslím si, že by Nokia chtěla spokojené uživatele komunikátorů učit používat grafiti proti jejich vůli striktním odstraněním klávesnice.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.