Nokia Conversation umí se SMS pracovat jako s chatem

Patrick Zandl · 23. září 2007

Normální SMS klient pracuje se sms zprávami podle data doručení. Existují (a existovaly) pokusy pracovat se zprávami i podle odesilatele, například na Palm Treu a nově a úspěšněji také na Apple iPhone. Nokia si povšimla oblíbenosti konverzačního řazení SMS zpráv, kdy zprávy se primárně shlukují podle adresáta a teprve v rámci tohoto řazení podle data zpracování zprávy. A urychleně připravila vlastní aplikaci nazvanou Conversation pro telefony vybavené S60 3rd Edition. Dostupná je zdarma přes Nokia Beta Labs zde.

Aplikace vypadá následovně:

Přehled zpráv

Na obrázku vlevo je přehled konverzací shlukovaných podle odesilatele, přičemž odesilatel, s nímž jste konverzovali (= posílali nebo přijali zprávu), je na prvním místě, ostatní za ním dle času konverzace. Můžete to zaměnit i za abecední pořadí, ale já sám mám radši to první.

Pokud jméno rozkliknete, vidíte už chronologicky seřazené zprávy. To je ta pravá obrazovka (nebo též spodní, jak se vám zalomila stránka). Ikonka naznačuje, zda zpráva je přijatá, vámi odeslaná nebo zda se právě odesílá. Odesílání zpráv je další finta. Můžete si vybrat kontakt a zprávu mu poslat, jako obvykle. Nebo když jste ve vláknu zpráv, stačí zprávu napsat ve spodním okénku a zmáčknout potvrzení (ten středový čudlík v prostředku čtyřsměrné klávesy). Zpráva se ihned odešle.

Nu, za tu cenu to vypadá dobře :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook