Nokia 7650 slaví druhé narozeniny

Patrick Zandl · 6. červenec 2004

Nokia 7650 slaví druhé narozeniny - první chytrý telefon počátkem července oslavil dva roky na trhu. Tento moment má dvě mementa pro nás. Za prvé se podívejte, jak moc se Nokia 7650 liší od dnešních moderních Series 60 zařízení jako Nokia 6600 nebo Sendo X. Rozdíl, který vidíte i cítíte.

Na druhou stranu se podívejte, jak moc do hloubky se chytré telefony změnily za ty dva roky a jak moc nás poznamenaly... Jsou sice menší, chytřejší, užitečnější, barevnější, vychytanější, hravější - ale stále jen málo mobilů nabízí lepší fotky, než dva roky stará Nokia 7650. Stále nejsou chytré telefony obecně akceptovány a z trhu nevytlačily své méně chytré kolegy. Zatím se chytají v business třídě, do segmentu pro běžné uživatele se ale dostávají jen velmi pozvolna a spíše tím, jak klesají ceny a mohou si je dovolit i méně majetní geekové.

Tohle mějte vždy na paměti, když odhadujete rychlost postupu nové technologie. Nejprve rychlé a nadšené přijetí u early-adopters, kteří koupí cokoliv a pak složité a zdlouhavé získávání zájmu běžných uživatelů...

Výročí mi připoměl Matt Croydon.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook