Marigold.cz » Nokia 7650 slaví druhé narozeniny
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Nokia 7650 slaví druhé narozeniny – první chytrý telefon počátkem července oslavil dva roky na trhu. Tento moment má dvě mementa pro nás. Za prvé se podívejte, jak moc se Nokia 7650 liší od dnešních moderních Series 60 zařízení jako Nokia 6600 nebo Sendo X. Rozdíl, který vidíte i cítíte.

Na druhou stranu se podívejte, jak moc do hloubky se chytré telefony změnily za ty dva roky a jak moc nás poznamenaly… Jsou sice menší, chytřejší, užitečnější, barevnější, vychytanější, hravější – ale stále jen málo mobilů nabízí lepší fotky, než dva roky stará Nokia 7650. Stále nejsou chytré telefony obecně akceptovány a z trhu nevytlačily své méně chytré kolegy. Zatím se chytají v business třídě, do segmentu pro běžné uživatele se ale dostávají jen velmi pozvolna a spíše tím, jak klesají ceny a mohou si je dovolit i méně majetní geekové.

Tohle mějte vždy na paměti, když odhadujete rychlost postupu nové technologie. Nejprve rychlé a nadšené přijetí u early-adopters, kteří koupí cokoliv a pak složité a zdlouhavé získávání zájmu běžných uživatelů…

Výročí mi připoměl Matt Croydon.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 19:46 - Líbil se článek?

Je tu první komentář

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


1 komentář »

 1. Mám 7650 skoro už 2 roky. Máš pravdu, zatím něco výrazně lepšího se neobjevilo. Sice všichni stále chrlí nové a nové modely, megapixel foťák by se hodil ale jinak nic výrazně nového není.Pamětová karta by se hodila ale spíše až bude na co.

  7650 netrpí obvyklými problémy "starých" telefonů a to díky tomu, že se dají informace z něj kompatibilně přesunout do PC – fotky, kontakty, atd.

  Kapacita baterie (mám novou 1000) je slabota ale v tomto případě nic nového podle mně nové telefony nepřináší. Déle jak 2 dny nevydrží asi žádnej smartphone.

  Co se týče příslušenství – škoda snad akorát bezdrátového HF – že není. Obojživelný obal by se taky hodil ale na takovejhle model s vysouvací klávesnicí asi těžko.

  Jinak tento telefon drží opravdu fest a těším se až teprve někdy snad letos použiju technologie jako je SyncML apd. Vyzkoušel jsem MightPhone a je to super.

  Serie60 je něco co dělá z telefonu počítač a to je přesně ono co vede někam dále. Už aby člověk mohl si stavět i telefon stejně jako právě PC…

  juice

  /maris

  Comment by maris — 7.7.2004 @ 13:07

Přidejte komentář