Nokia 3220 a Light Messaging – kdepak k němu Nokia přišla?

Patrick Zandl · 2. červen 2004

Nová Nokia 3220 přichází na trh se zajímavou blbůstkou pro teenagery - funkcí Wild Text nebo též Light Messaging. Tato funkce představuje jednu řadu diod na zadní straně telefonu, která se při pohybu vzduchem rozsvědcuje tak, že ve vzduchu je vidět text.

Light Messaging u Nokie a AirText u WildSeed

O této nové funkci Nokia hrdě prohlašuje:

<blockquote><p> <i>From the company that pioneered text messaging, picture messaging and multimedia messaging, comes new innovation - Light Messaging. <a href="http://press.nokia.com/PR/200405/947495_5.html">TZ Nokia</a></i></p>

</blockquote>

To ale má k pravdě daleko - Nokia na světelné zprávy nepřišla. Ty má v mobilních telefonech na svědomí firma WildSeed, která je již před rokem nabízela k licencování mobilním firmám. Abychom byli přesnější - nabízela celý svůj koncept Smart Skin - myšlenku jakýchsi inteligentních krytů (česky zde na Mobil.cz). A tyto kryty jako jednu z funkcí měly stejnou řadu diod, jen na vrchu telefonu. A psalo se jimi stejně. Společnost technologii licencovala Kyoceře a Curitelu, Kyocera dokonce nabízí telefon Kurv pro CDMA2000 1X sítě s touto funkcí. U Curitelu nevím, jestli něco nabízejí.

Nikde se nepíše o tom, že by Nokia technologii Airtext nějak od WildSeed licencovala. Jak to tak vypadá, nechala se pouze inspirovat.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook