Nintendo Wii vás naštve vším. Kromě hraní. To je na něm parádní

První bitva marigoldí války konzolí byla vybojována. Půjčený Xbox jsem vrátil (díky, Ivono!), chvíli jsem nad tím ještě špekuloval, dlouho porovnával Xbox a Playstation 3, až jsem se na to vykašlal a v pátek si koupil Nintendo Wii. Vsadil jsem na to, že to, co mi lidi říkali, je pravda, že je to prudce víc hratelné. Dovolte mi pár zkušeností, možná přijdou vhod i dalším váhajícím.

Už jsem psal, že jsem prototyp občasného hráče se všemi klady a zápory tohoto oboru. Profesionální gamesníci nade mnou ohrnou nos. Moje preference u konzole jsou prostě jiné.


Rozdíl mezí Nintendo Wii a Xboxem paradoxně není v ceně. Obě zařízení stojí stejně, u Xboxu záleží na verzi, co chcete, ale vcelku se dá pořídit do osmičky obojí i se hrou. Nintendo Wii se u nás, jestli jsem se nepřehlédl, prodává jen v budle jako Wii Sports, tedy s diskem sportovních her. Myslel jsem, že ho vyhodím, protože sportovní hry mne nikdy nebraly. Chyba lávky.

Ale popořádku. Nintendo Wii je v porovnání s Xboxem třetinová krabička, kterou hodíte do přiloženého stojánku, zapojíte zdroj, čidlo ovladače (to hodíte pod/nad TV, v sadě přilepovací stojánek) a SCART kabeláž zapojíte do TV. V sadě není kabel pro kompozitní video nebo HDMI, kompozitní kabel si můžete koupit za další litřík, HDMI se asi neprodává vůbec (neviděl jsem ho). Zatím jsem na scartu, nechce se mi zdát, že by obraz byl o tolik lepší, aby si Wii litřík navíc zasloužilo.

Oproti Xboxu, je Wii naprosto tichá záležitost (pro mne dost podstatné). Nehučí vůbec, zatímco běžet Xbox slyším i z druhé místnosti. Hluk dělá jen rozebíhající se mechanika optického disku, asi tak, jako všechny.

Dvě otázky mne pálily: nakolik dobré bude ovládání a co grafika. Všude jsem četl, že Wii je s grafikou oproti Xboxu naštíru, ostatně jeho technická výbava už dneska není žádná sláva. Procesor má pod 1 GHz, paměť celkem je 512 MB. Podle recenzí jsem měl dojem, že to bude někde na úrovni Commodore C64, ale toho se vážně nemusíte bát. Grafika je na velmi dobré úrovni. Navíc je celá herní platforma pojatá jinak. Wii se nesnaží o fotorealistickou grafiku jako Xbox, spíše o pohádku. Když se podíváte na hry z Wii, nejspíše vám připomenou první díl Shreka. I Wii sport je spíš takový cartoon, než fotorealistická podívaná. Jenže i díky tomu, že to Wii přiznává, je to spíš výhoda, než nevýhoda (pro občasného hráče a děti).

Super Mario Galaxy

Ukázat si to můžeme na příkladu drsné střílečky nazvané Super Mario Galaxy. Příběh je tradiční: jste španělský drsňák Mário s knírkem a červenou čepicí naraženou do týla. A zachraňujete galaxii. Putujete od planety k planetě a svým kanónem obracíte na pravou víru to, co obrátit lze a v ruiny to, co nebylo dost rychle proti.

Ve skutečnosti je to pohádková střílečka, kde neukápne ani kapka krve. Klasický příběh totiž tvůrci hry překreslili jinak. Mario je kreslená postavička, která zachraňuje Houbičkové království. Střílí se hvězdičkama a když nepřítele „zlikvidujete“, změní se na další hvězdičky, které si sesbíráte a máte na další střelbu. Ve skutečnosti je to drsná akce jak pro tatínky, tak pro děti. Planety galaxie jsou pohádkově rozkreslené, což jim neubírá na kráse a hře na hratelnosti: taková zubatá kytka, která vás umlátí kalichem, to není legrace.

Na obrázku vidíte, jak hra vypadá. Planetka galaxie je maličká, splnění úkolu na ní netrvá dlouho. Tím, jak je maličká, je to ještě veselejší, protože celou planetku můžete obejít a tak se stane, že se ocitnete „vzhůru nohama“ a než si centrujete kameru, tak máte chvíli herní prekérku kde je vlevo a kde vpravo. Zrovna mne pronásledují dva protivníci, došla munice, situace je zlá, za patama se mi práší. Když splním úkol, přenesu se na další planetku.

Podstatné výhody pro občasného hráče: tak zaprvé se ve hře snaží minimalizovat procento zákysů, takže když se vám dlouho nedaří úkol splnit, tak vám někdo řekne, co máte udělat. Pokud se obtěžujete to přečíst, tak byste to měli i zvládnout. Hra klade stále vyšší a vyšší nároky a překvapení, takže se nenudíte ani ve vyšších levelech a planetkách, občas se i pěkně potrápíte. Já třeba, než jsem se naučil přeskakovat trhliny 🙂

Druhou výhodou je umírání. Když umřete a náhodou jste neměli uloženo, tak můžete pokračovat na stejné planetce, kde jste umřeli. Máte další šanci. Nic vás nevrátí na začátek hry. Nejde o to vyhrát, ale zahrát si.

Resident Evil 4

Včera mi došla další hra, Resident Evil 4. Ta je pojatá více realisticky, i když spíš zase jako kreslená záležitost. Nicméně Wii tím ukazuje, že umí i nekomiksové věci. Příběh opět banální, ve hře s ním ani moc neopruzují: unesli nějakou holku (dceru prezidenta) a proto vzali toho nejlepšího (mne, ne vás!), abyste ji vytáhnul z nějaký vesnice. Jak se rychle ukáže, obyvetelé vesnice jsou nepřívětiví, zřejmě očarovaní. Neměl jsem moc času to zkoumat, první člobrda, co jsem s ním situaci chtěl rozumně probrat, mi zasekl sekyru do hlavy, čímž jsem ocenil to, že po smrti hra může začít znovu tam, kde jsem skončil. Ponaučení do hry: s mrtvými nevyjednávat, střílet je do hlavy. Stejně nejsou moc povídací.

Na obrázku vidíte, že jsem dorazil do vesnice. V pozadí se flambuje můj předchůdce, do popředí se dere obyvatelstvo, červený kříž na obrazovce je moje první a poslední pomoc. Chce to ránu do hlavy nebo tři a více ran do těla (jejich, ne mého). Na hlavu se zle míří, když střílíte do těla, budete mít rychle po nábojích a nestihnete nabíjet.

A tím se dostaneme k ovládání. To je opravdu přelomové. Zatímco na Xboxu zaměřujete v podobné hře tak, že točíte ovladači, jinými točíte pro pohyb, další mačkáte pro kopání atd, u Wii funguje skvěle ovladač Wiimote. Na obrázku vidíte, jak vypadá a jak se drží.

Pro některé hry se používá jen samotný Wiimote, to je ta věc v pravé ruce, pro pohybově složitější hry se připojuje i ta věc v levačce, té se říká Nunchaku. Obě části ovladače mají pohybové a prostorové senzory, takže vědí, kdy a jak se pohybují. U stříleček jako Resident nebo Super Mario Galaxy funguje pravá ruka s Wiimote jako zaměřovač. Ten zaměřovací kříž na obrazovce ovládáte tím, že Wiimote ukazujete na obrazovce, kam se má pálit. A spouští na ovladači pálíte. Tedy abych byl přesný, v Resident Evil nejdříve zamíříte (tlačítko na spodní straně ovladače označené B) a když máte zaměřeno, tak ještě stisknete A – a dotyčný v zaměřovači to koupí. Ani v Resident Evil se ovšem žádné velké záplavy krve nekonají, i když možná jen proto, že zombíci krev nemají. Prostě se doplouží k zemi, i když jim ustřelíte hlavu.

Díky Wiimote dostávají střílečky úplně jinou šťávu. Na Xboxu mne štvalo, že zaměřování probíhá vrtěním nějaké páčky, což bylo skutečnosti na hony vzdáleno. K Wii můžete dokonce zakoupit plastovou pistolku, do který strčíte Wiimote ovladač a střílíte stejně, jako z pistole. Jde jen o výlisek se spouští, elektronika je ve Wiimote. Existují různé verze včetně brokovnice, kuše, dokonce meč se štítem a řada dalších plastových doplňků, které mají zážitek z konkrétní hry umocnit, pro autohry se zase prodává volant, do kterého Wiimote zastrčíte a kroutíte si plastovým volantem.

Nunčak se používá především pro chození, horním joystickem udáváte směr, kterým se má postava vydat, případně s držením dalšího tlačítka, kam se má podívat. Ale záleží na hře.

Řadu akcí provádíte také tak, že uděláte nějaké gesto pomocí Wiimote. Například když chcete bodat kolem sebe nožem, stačí wiimote zatřást ze strany na stranu, jako byste kolem sebe tím nožem máchali. Je to přirozené a intuitivní, dobře se to pamatuje …

Wii sports aneb dám si partičku golfu

U Wii sports se ovladače použífvají podle sportu, většinou stačí jen Wiimote. U tenisu ho držíte jako tenisovou raketu (stačí jednou rukou) a pinkáte na letící míč. Počítač sám vás postaví tam, kam má míč dopadnout a vy musíte včas pinknout, dát tomu správný směr a sílu, podle toho, kam chcete míček pinknout. Nic se nemačká, jen mácháte ovladačem.

Tenis jsem si neoblíbil, ale zato mne chytnul golf. Wiimote mácháte jako golfovou holí, musíte tomu dát správný švih a dopředu zvolit správný směr (na obrazovce ho ukazuje ukazatel). Ve sports je ještě baseball, kuželky a box. Box jsem vyzkoušel se tříletou dcerou a té se zase zalíbil ten v tréninkovém módu, kdy stačí bušit minutu do pytle. Do rukou dostanete oba ovladače, boxujete oběma rukama, počítač vaše gesta převádí na výpady, úhyby nebo blokování a dcerka si půl hodiny intenzivně boxovala. Pak si lehla a usnula 🙂

Při boxování pochopíte, proč se k Wiimote standardně dodává festovní poutko a silikonová košilka – to první se snaží zabránit tomu, aby ovladač opustil vaši ruku příliš daleko, to druhé, aby když se tak stane, nedošlo k velkým škodám. Zejména při kuželkách máte chuť pustit celý ovladač, ne jen tlačítko, jímž držíte kouli…

Jinak musím říct, že Wii sports mi přijdou spíš jako demoverze – upoutávka na plné verze těch sportů, což je dáno tím, že těch sportů je tam více najednou a tak nejsou nijak dál rozpracované ve smyslu prostředí. Prostě když chcete hrát golf, tak máte k dispozici jen devět jamek odstupňovaných po třech dle obtížnosti. Navíc máte akorát výukový trenažér, kde vám vysvětlují, jak ten sport hrát, hodí se to. V některých případech mne ale zklamal – čekal bych třeba u tenisu, že proti vám budou suše odpalovat míčky a vy je budete pinkat zpět, abyste se mohli trochu líp sžít s motorikou wii (nebo s tenisem 🙂 – jenže nic takového tam není, jediný podobný trenažér skončí, když se netrefíte do míčku nebo do hřiště a musíte odmáčknout, že chcete hrát znovu. Tím nechci říct, že jsou Sports špatné – dobré je, že můžete otestovat víc sportů, ale pokud vás nějaký chytne, jako mne golf, asi rychle začnete shánět samostatnou golfovou hru. Naštěstí jsou 🙂

Tak, mám-li to shrnout, hratelnost her na Wii je o citelný kus vyšší, pokud jste příležitostný hráč (jako profi hráč to posoudit nemohu, neb nejsem). Ovládání je výrazně přirozenější a pohodlnější, hry jsou snadněji dohratelné. Residen Evil 4 má opravdu úžasnou atmosféru a ne náhodou je řazena mezi nejlepší akční hry na Wii – po osobní zkušenosti ji mohu opravdu doporučit, i když jsem v ní za ty dvě hodiny už šestkrát zkapal. Stejně ji osvobodím! Tu holku přece!

Co se grafiky týká, porovnával jsem si screenshoty ze stejných her, osobně mi to o mnoho horší nepřišlo, aby to hratelnosti vadilo, většinou šlo o snížení počtu detailů, použitých textur atd. Například tady je srovnání pro Call of Duty 3 z Xbox360 a Wii:

Podrobněji je to rozebráno třeba zde. Mimo jiné se ale dozvíte, že za část může starší herní engine použitý pro Wii verzi, takže to není jen problém nedostatečných schopností konzole. Závěr je z toho pro mne jednoduchý: pokud preferujete grafiku, volte Xbox360 či Playstation 3, pokud preferujete hratelnost, je na tom Wii zatím stále lépe.

A co váš na Wii naštve

Tohle je sekce, kterou jsem se málokde jasně dočetl. Pravdou totiž je, že Wii je dobrá jen jako herní konzole, zatímco Xbox a Playstation 3 se snaží jít dál. Otázka tedy je, co chcete vy. Například řada lidí mi říkala, že si mám koupit PS3, protože má Blue-ray disk. Ten je mi ovšem na houby, nemám žádný HD film na BR disku a v nejbližší době to ani nečekám. Wii neumí ani přehrávat hudbu z CD, natož filmy z DVD. Jediné, co přehrajete, jsou fotky z SD karty, když ji do zařízení připojíte. Nebo nějaký obskurní motion JPEG, prostě s přehráváním videa nepočítejte u Wii vůbec. Navíc je nepravděpodobné, že bych domácí kino Pioneer nahradil nějakým šuntem pochybné audiokvality.

Xbox i PS3 mají řadu dalších neherních funkcí, například na Xboxu360 můžete přehrávat hudbu, připojovat se na Windows Media Center (existuje i soft pro Macka) a přehrávat zdejší hudbu či videa – nic takového Wii neumí.

Další věc, co vás naštve, je Wii a internet. Prý to funguje. Malým písmem je uvedeno, že ne v ČR. Řešením je nastavit si při konfiguraci zemi, kde to funguje, například UK. Nevýhodou je, že si pak nemůžete nastavit kanál počasí pro Česko – vybírat si můžete jen místa ze země, kterou jste si vybrali jako domácí lokaci. Stejně tak kanál zpráv vám bude tlačit britské zprávy. Pitomé je, že bez připojení k internetu (funguje přes WiFi, ethernet tu není, lze prý dokoupit adaptér)

Pak vás asi napadne, že když je na krabici logo Opery, tak by tam mohl být instalovaný prohlížeč Opera. Mohl. Když si ho stáhete přes Wii shop, kde stojí 500 bodů (=3,5 libry, cca 100 Kč). Zadarmo to bylo dříve, teď už ne. Můžete si ale ušetřit práci, protože české znaky nejsou podporovány. A flash je stará, Stream.cz nepřehraje. Prostě paskvil.

A když už jsem nakousl Wii shop, to je tedy hnus přátelé. Něco tak otřesného jste viděli tak před deseti lety, ale tehdy to bylo průkopnictví. První bod: po spuštění Wii shopu se něco asi tři až pět minut nahrává. Očekával bych, že na vás vypadne po takové době grafikou přeplněná stránka nacpaná bohatým obsahem. Vyvalí se na vás otřesný rozcestník s pěti ikonkami a za další minutu už jste na aktuální nabídce. Ta obsahuje hry staré deset až patnáct let, například California Games z Commodore C64. Tehdy jsem jejich grafiku baštil, ale dnes si za tuhle vykopávku říct sumu kolem 100 Kč mi přijde vyložená drzost. Této kvality dosahují i ostatní tituly, běžně jim tuším říkáme abandonware. Tfuj, ani z nostalgie.

Ptáte se, jestli tu jsou demoverze nebo plné verze nových her ku zakoupení a stažení? Ne, nejsou. Alespoň ne v nabídce pro trh v Británii. Zatímco na Xboxu si můžete vybrat z několika desítek krásných demoverzí a můžete si koupit i plné verze menších her, na Wii nic z toho nejde. Možná zatím, co já vím.

Kromě toho stahování z netu je otřesně pomalé. Otestoval jsem to a asi nestíhá WiFina vestavěná ve Wii, protože průměrná přenosová rychlost byla bez ohledu na rychlost mé přípojky do cca 300 Kb/s. Oproti tomu Xbox360 stahoval gigovou demoverzi (!) BioShocku statečně plnou rychlostí mé přípojky.

Uff. Tak. Kvůli internetu ani kvůli multimediálním funkcím si Nintendo Wii nekupujte. Pokud si chcete zahrát, tak pak ano. Na hraní je opravdu parádní 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

40 komentářů

 • Az na to ze Mario je Ital a ne Spanel, je to velmi pekna recenze, jake pan Zandl umi…

 • Wii ma jeste dalsi rozmer a tim jsou ctyri hraci najednou (u Bombermana i pet). Kdyz si dokoupite dalsi Wiimote+Nunchaku a pozvete pratele, tak jsou Wii Sports zase dalsi zkusenost. Ze zkusenosti muzu rict, ze prave tenis je tady nejlepsi.

 • taky rád koupim,přece se nebudu ničit s divnym ovladačem

  a na HD je net či ořádnej přehrávač,co přehraje vše

  ikdyž asi budu pařit nejdřív na iPhone

 • Jj, tenis me bavil a taky box. Bombermana bych si ve skupince zahral, kdysi jsme to parili ve 4 na amize a bylo to super (tedy, pokud je to vybuchovani bombicek v bludisti :).

  ad grafika – rozdil je viditelny, ale… pro divaka. kdyz obcas si hraju na playstation, vic si to uziju pri pohledu pres rameno, nez pri hrani – to me zajima se udrzet na silnici/ve vzduchu/v kuse.

 • Mit tak televizi, tak bych o koupi wii uvazoval.. ale holt neni tv, nebude wii =)

 • MaLer: Presne to je bomberman pro Wii. Myslim, ze i vypada stejne. Grafika je old skool a hudba je take uplne uchylna. U teto hry se nevyuzije prostorova prednost Wiimote, protoze se ovlada krizovou klavesou (sipkami) na Wiiimote, ale stejne je to super. Stylem to zapada mezi ostatni Wii hry. Doporucuju!

 • jelikož travim pracovni čas na Ukrajině, zvažuji nakup nějake starší konzole s nějakou střelečkou.. by mě zajimalo, za kolik se da použit něco ohraneho (co tu pak vyhodnim bratrum necham jako darek 🙂 )

 • Přemýšlel jsem nad nějakou konzolí, jako nad multimediálním centrem a přehrávačem. Ale přijde mi to jako drahý a zbytečný luxus. Navíc spotřeba taky asi není nejmenší.

  //Komentáře a pole pro přidávání komentářů je v Opeře 9.26 rozhozené…

 • Ad opera: nedavno mne napadlo ze by se ten problem s češtinou dal řešit pomocí malého flashe (horší z hlediska ovládání wiimote) nebo přes http proxy (prostě jako něco anonymizer).

  Prostě by se odstraňovala u problematických písmenek diakritika, což by ve výsledku bylo mnohem lepší.

  Problém http proxy je že je to právě zneužitelné jako anonymizer, problém flashe je že se asi odřízlo specifické ovládání (flash dost dobře neznám).

  Nebo prostě zatlačit na Operu ať s tím něco udělá 🙂

  Ad Bomberman: přijde mi lepší ten z VirtualConsole pro Wii (cca 100Kc) než originál nová verze(cca 1K)

 • Opera s tim neudela nic, ve Wii jednoduse nejsou CE fonty.

 • Tak super, diky za recenzi. O Wii premyslim uz par dni, takze je rozhodnuto. 🙂
  Poradite mi kde to koupit? Znate nejaky provereny shop?
  Jo a Patricku prijde mi, ze se Marigold nejak dlouho nacita, nezlobi ti nejak server?

 • Pumik: už by to nemělo zlobit. nějaký script se kousnul, dostal výpověď a apachové se přestali množit …

 • Patrick: Jeje, a kolik se jich tam namnozilo? A top ukazoval load alespon deset, co?
  A prozradis kde si koupil Wii a kde kupujes hry? Tady u nas v CZ a nebo objednavas venku?

 • Jsem pevne rozhodnut Wii koupit, akorat ted resim jakou levnou televizi k tomu. Poradite mi nekdo? Ma predstava je levne 32 palcove LCD, mel bych to jen na wii a obcasne koukani serialu z netu (zadny true hd nepotrebuju). Pozadavkem je rozumna funkcnost za prijemnou cenu.

  Ohledne WII a divxu, tusim ze uz existuji nejaka pokusy rozjet to i na teto konzoli – dokonce i oficialni zdroje uvadeli neco o podpore prehravani dvd, nevite nekdo v jakem je to stavu?

 • Už jsem se ptal v příspěvku o Xbox, máte někdo zkušenost s nákupem Wii v USA?

 • banter: Rozhodně nekupujte Wii mimo Evropu. Nintendo používá regiony a pak byste si musel shánět hry z US. Nebo před každým spuštěním evropské hry byste musel spouštět odblokovávací CD, což je opruz. Kupte si konzoli v nejlevnějším shopu u nás a pak hry si kupujte v zahraničí (ale v Evropě). Já tak třeba kupuji na http://www.dvd.co.uk, nejdražší hry co stojí v JRC 1700-2000, tak tam ty nejdražší stojí cca 35 liber.

 • HDMI kabel – co třeba Globus . V Čakovicích jsem nedávno viděl samostatný stojan – asi promo akce, cenu jsem neregistroval…

 • Pryč s letním časem ! Psáno 22:07.

 • to ady – na hraní a občasný koukání ti bude stačit třeba hyundai lcd, 32″ se dá sehnat okolo 15k, já konkrétně mám e320d (http://televize.alza.cz/32-palcovy-lcd-televizor-hyundai-e320d-d67681.htm), případně třeba orava, ta by mohla být na stejný cenový úrovni nebo ještě o něco levnější, třeba lt-823a (http://www.orava.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2499) nevypadá špatně..

 • Tak od stredy doma blbnu na Wii Fit. To je proste pecka. Je to takove ptakovina, ze clovek si to chce vecer co vecer hrat znovu. A abych odhlasil placeni poplatku za TV… 🙂 Jinak Wii Fit jsem dokazal sehnat pod 2000,- Kc. Je to za cely kus HW a vc. 1CD s minihrami.

 • Jak je to na konzolích s lokalizací – chtěl bych na hraní pro 8-mi letou dceru. Wii se zdá ok pro děti, ale pokud to na ní bude mluvit anglicky, tak jsou lepší lokalizované hry pro PC.. Je v lokalizaci některá konzole lepší?

 • Petr: Na Wii jsem lokalizovanou hru nenašel, jen návody bývají česky. Což mi nevadilo, dcerám to stejně pouštíme francouzsky nebo anglicky, aby si zvykaly… a samozřejmě pomůžu s překladem.

 • Vita: Můžete udělat reklamu, kde jste to Fitko sehnal? Tam kde se ptám, tak ho stále nemají…

 • Ze to mluvi na deti anglicky beru ciste jako vyhodu. Diky nepocestenym hram pozoruji vyrazny narust cizojazycnych schopnosti u sebe i u nejmladsi generace.

 • Já se také chystám na konzoli, také v mém výběru favorizuji nintendo, ale pomentálně jsem ve fázi vyčkávání, jestli se neobjeví nějaká modernizace. Špekuluje se že budou nějaké takovéto ovladače (a hry) pro xbox či ps2, a tak nějak doufám, že by se mohla objevit nová verze WII, když už je tahle tak zastaralá. Hlavně by mě zajímalo, jestli někdo udělá nějaké hry s využitím tohohle efektu virtální reality, protože to je naprosto dokonalá záležitost: http://wiihacks.blogspot.com/2007/12/head-tracking-vr-using-wiimote.html

 • Pavel F.: bohuzel nemuzu. Pokud by jste mel zajem, muzu asi 1 kus zajistit. Je to oficialni prodej v CR s dokladem. Jen je tam aplikovana sleva, ktera je „nadstandardni“

 • Já koupil Wii Fit tady: http://www.funstore.cz/product_info.php/cPath/181_191/products_id/6858 – je na cestě, v pondělí má dorazit. Jsem zvědav.

 • Patriku, pěkný článek ! Nechcete půjčit Wii fit ? Stojí za to vyzkoušet ! Michal Valkoun, ConQuest entertainment a.s.

 • Hezka, ale zbrkla recenze. Take mi z clanku nevyplyva, proc by melo byt Wii lepsi na hrani nez PS3 a X360. Pro tatiky s 5letejma detma je Wii OK, ale skutecnymu hraci to stacit nebude. Az k tem hram trochu pricuchnete, tak zjistite, ze najednou neni na Wii co hrat a stejne si skocite pro ten hlucnej X360. Jsem zvedavej, co budete psat za rok. Vzpomenete si vubec na to, ze vam Wii lezi ve skrini? (mluvim ze sve zkusenosti a zkusenosti svych znamych)
  Jinak RE4 je asi 4 roky stara hra, ktera vysla na PS2, Gamecube (predchudce Wii) i na PC. Na Wii to bylo vydany ze zoufalyho nedostatku her na tuto platformu. I presto je to stale jedna z nejlepsich her vsech dob – o tom zadna.

 • Janda: cituji „Až k těm hrám trochu přičuchnete…“ – trefa do černého. Nejprve se z občasného hráče musí stát normální hráč, což právě Patrik Zandl a ostatní tady se asi nestanou – nemají čas a/nebo je to nebaví.

 • Jen pro informaci na Nintendo Wii je v současné době několik set her! a spostu z nich je opravdu kvalitnéch. Pro PSP3 a Xbox je bohuzel pro majitele situace troku opacna – Na PSP3 je kvalitnich titulu opravdu malo.

  Jinak pro všechny kdo přemýšlí nad pořízením Ninentda Wii, je tu zajímavá příležitost si tuto konzoli zapůjčit! Za opravdu malé peníze ji zde pronajímají http://www.pujcsi.cz/833-pujcovna-nintendo-wii

 • Zdarec.
  Wii to je můj sen. Děsne rád bych si ji pořídil. Ale přes 7000kč, uf. Hledal jsem nějaké jiné možnosti a nejlépe vychází koupit Wii v USA. Našel jsem tuhle firmu [url]http://www.levnezusa.cz[/url]. Nakoupila a dovezla by mi ji z USA. Jen fakt nevím jak je to s kompatibilitou u nás v ČR. Prý existuje něco, přes co lze hrát i hry prodávané zde v evropě. A co systém NTSC kontra PAL, má někdo zkušenosti?

 • Tak jsem rozšířil řady a mám wíčko už taky doma 😉 HDMI kabel obraz vylepšil…
  Brouzdal jsem po netu a nejlevněji v čr ji měli na http://www.hracuv-svet.cz (nevím jak teď).

 • ¨je to nahovno

 • Pokud mate jeste moznost, muzete ziskat Wii body zdarma, sepsal jsem k tomu navod http://dstats.net/fwd/snw0h

 • Ed Hardy http://www.ed-hardy.cc/ clothing often use some embroidery, washing, to create a feeling of decadence erosion,ed hardy

 • Great post again, Thansk for sharing ithypnotize | hypnosis

 • Great post. Very informative. Site has been added to my RSS feed for later browsing small business grants for women

 • Super Mario Galaxy = pohádková střílečka? Mario je odjakživa zástupce platformerů, taková chyba je až trestuhodná …