NetPhone – další české VoIP kde se vzalo tu se vzalo

Dalším českým poskytovatelem VoIP služeb se zřejmě v brzské době stane NetPhone. Kde se vzal, tu se vzal, spadnul do toho rovnýma nohama, říkáte si? I kdeže. Důležité je maličké jméno na konci stránky: Petr Styx. Ano, to je ten Petr Styx, který se zapleteně rozešel se Softphone.cz, když se s nimi nedohodl na odměnách či podílech, aby se posléze ukázalo, že celá služba běží na jeho vlastním software a nový administrátor se musel narychlo učit s Asteriskem. Což zákazníky nepotěšilo.

NetPhone je tedy vlastně něco, co už známe, já jen připomínám, že odkaz se vám dostává na rozpracované webové rozhraní, na kterém se pracuje a kterou autor ještě neuvolnil pro normální zákazníky, jenže vy nenormální, co čtete Marigolda, holt musíte mít něco navíc 🙂 Takže omluvte tu rozpracovanost.

Zveřejněny zatím nejsou ani ceny, ale mají být velmi zajímavé. Jenže cena není všechno, zajímavé mají být i další nadstandardní služby jako hlasové a faxové schránky, pravidla pro přesměrování, blokace atd. Takže se budeme těšit…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

7 komentářů

 • NE – BUDU LHÁT

  Konečne nekdo prisel na to, co chybi pri vyplnovani ruznych formularu 😉

  :DDD

 • Ja jsem tedy nelhal.

 • brzské

  To snad ne! Možná ses narodil v Němčoursku, ale jseš v ČR, tak nám ten jazyk nenič!

 • pravopisne chyby, stranky bez cen s tim, ze se doladuji – to je P.Styx tak neprofesionalni, ze spustil verejne takovy paskvil? Ja bych se tim tedy nechlubil…

 • [4] ty asi nectes, ci co: na kterém se pracuje a kterou autor ještě neuvolnil pro normální zákazníky

 • [4] Jak již zdůraznili jiní – jde o "syrové" a nota bene právě předělávané www rozhraní, provizorně zprovozněné pro zájemce o "technické testy". Nejde o rozhraní "služby" pro veřejnost a podle toho to vypadá. (BTW, takový VoIPEX ve stejné fázi testování neměl rozhraní vůbec žádné – myslíte si, že to je lepší vrianta? Já ne.) Služba zatím není nabízena, z důvodů administrativních problémů při zápisu budoucího provozovatele Netphone, s.r.o. do OR.
  Já osobně rozhodnutí o umožnění testů vítám (běží pod "patronací" AB Net, s.r.o.), protože "technologie" (SIP server, STUN, atd.) je v provozu již nejméně měsíc a byla by škoda, aby dál ležela kvůli úřednímu šimlu ladem. A jen na okraj podotýkám, že k tomuto otevření pro testery bylo nutné p. Styxe a spol. poměrně dlouho a intenzivně přemlouvat….

 • Goody forever 🙂