NetPhone 210 od Faynu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Provozovatel IP telefonie Fayn představil na Invexu dlouho slibovaný telefon NetPhone 210 a hned za něj slíznul Křišťálový disk. NetPhone 210 je IP telefon (určený pro Fayn síť), který nepotřebuje pro svůj provoz zapnutý počítač, vystačí si s internetovým připojením.


NetPhone 210 společnosti FaynCo se mi na něm zejména líbí, je jeho funkční výbava – umí vybírat totiž i poštovní schránku a má Jabber klienta. Umí komunikovat s NetMeetingem a pokud by vám i další funkce jako kalkulačka či telefonní seznam atd nestačily, můžete si zkusit udělat vlastní aplikace. NetPhone je totiž postaven na Linuxu.


Fayn mi ale na Invexu přinesl dvě zklamání. Zaprvé mi nikdo nebyl v pondělí schopen nebo ochoten říct, co NetPhone 210 stojí. A za druhé Fayn nenabídl příchozí telefonní číslo pro svoji službu. Což ji bohužel pro mne i pro mnoho dalších lidí činí nepoužitelnou. Telefon (a to i IP) je totiž od toho, aby se vám na něj někdo pohodlně a hlavně normálně dovolal. A to u Faynu zatím nejde. Pak je to ale telefonie poloviční…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.