NetMag vyhrává cenu za nejdelší výpadek serveru


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Server NetMag znají spíše už jen pamětníci, ale je to jeden z velmi starých serverů, existující od roku 1996. Jenže pak si dal server dlouhý výpadek. Od 3. srpna 2001 do 4. září 2003, to jsou hezké dva roky, měsíc a den. A ne, že by to byl jen tak nějaký výpadek, jako že autoři potřebovali server na něco jiného, ne to, se jim počítač kousnul, ty dva roky hezky ležel nerestartovaný u ISP, než se Zbyněk Pospíchal uvolil zdvihnout zadek a něco s tím udělat.


Tím samozřejmě NetMag vítám mezi živými a jsem zvědav, jak dlouho mu to tentokráte vydrží. Škoda, že cena za nejdelší výpadek serveru není provázena nějakou hmotnou odměnou, na druhou stranu tím NetMag zachránil několik komerčních poskytovatelů webhostingu, jimž by jinak ta cena připadla 🙂


Snad jen ten design NetMagu je otřesný, skoro tak otřesný, jako marigoldí …


PS: prošel jsem ráno celý internet a v telekomunikacích ani WiFi není o čem psát. Nic nového, snad jen že nám napaří vyšší DPH, což už jsem obrečel. Tak alespoň ten NetMag potěší.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.