Netgear jde do rychlosti 108 Mb/s

Patrick Zandl · 4. září 2003

Netgear se rozhodl trumfovat US Robotics a včera ohlásil, že jeho WiFi produkty nabídnou rychlost až 108 Mb/s a to na bázi technologie "Super G" od dodavatele čipových sad Atheros. US Robotics používá čipovou sadu firmy TI a technologii 802.11G+ na rychlosti 100 Mb/s. Jasné je, že nic z toho není standard a tak musíte používat výrobky téže firmy, abyste těchto rychlostí dosáhli. Netgear dokonce umožní upgrade již prodávaných produktů na tuto technologii, vzhledem k tomu, že jde o dualband výrobky podporující 802.11a/g, u nás se nesmějí používat.

Důležitější tedy pro nás je nově ohlášený bezdrátový směrovač Netgear WGT624 a PCMCIA karta WG511T. Oba výrobky přijdou do prodeje (v USA) příští měsíc a cena bude 120 USD za směrovač a 70 USD za kartu. Obojí podporuje rychlost 108 Mb/s.

Netgear směrovač na rychlosti 108 Mb/s

Směrovač je vybaven SPI firewallem, NAT, podporou VPN průchodu (nesestavuje VPN, jen propouští), WPA, má čtyři porty ethernet a samozřejmě funguje i v normálním režimu 802.11b/g. Standardně připojená anténa má zisk 2 dBi. Podrobnosti: Netgear.

Netgear na rychlosti 108 Mb/sRychlost 108 Mb/s se má brzy objevit také v produktech D-Link, protože i tato společnost používá čipové sady Atheros. Tak by mohly být výrobky Netgear a D-Link mezi sebou propojitelné na této rychlosti. Podobné by to mohlo být s produkty SMC a Linksys, to ale není ještě potvrzeno a je to jen spekulace. Podle 802.11 Planet je reálný přenosový rychlost této technologie někde u 40 Mb/s, snad půjde zdvihnout až na 90 Mb/s.

Produkty Netgear (včetně WiFi) u nás distribuuje AveNet, na webu má ale velké kulové.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook