Nedohoda o autorských poplatcích za oznamovací tóny blokuje operátory


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na Mobilu vyšel můj článek přejmenovaný nakonec Nenasytní ochránci práv šátrají v kapsách operátorů. Aneb jak říkám já – oznamovací tóny v telefonním sluchátku jsou také autorský výtvor a je nehoráznost myslet si, že by za ně měl operátor platit málo natož nic, když jde o jedny z nejvíce používaných skladeb na planetě. Ano, kdo tušíte, o co jde, jde právě o to, i když diskutující pod článkem namítají, že dnes se tomu smějeme, ale zítra to bude realitou.

Můj původní nadpis (je použit jako nadpis tohoto spotu) mi Dita vymluvila, že je málo úderný. Navrhl jsem několik obměn, více průrazných a řekl bych, že přesnějších, například: Svině z OSA znovu útočí nebo Hrabivé pracky ochránců práv šátrají v kapsách operátorů. Hrabivé pracky nakonec neprošly 🙂

Tak vše nejhezčí do prvního dubna…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

3 komentáře

  • Nehledě na to že je 1. apríla tak jak sluduji organizaci OSA tak se obvám se že toto nás opravdu časem čeká…

  • Článek se ti moc povedl Patricku. Od nápadu po realizaci.:)
    A opravdu moc jsem se bavila. Tedy do okamžiku, kdy jsem si s hrůzou uvědomila, že podobné inteligentnosti musím s milou OSOU čas od času řešit v realitě.
    Tak jen doufám, že nějakému jejímu aktivníkovi díky tvým písmenkům nedojde, že situace ve vyzvánění se již stala kritickou a je třeba operativně zakročit. 🙁

  • To není Apríl. O tom mluvil před časem Ivan Mládek. Strýc jednoho člena jeho kapely složil tercii "tááá-dááá" a kdykoli vyjedou hasiči k požáru, strýček bere tantiémy. Takhle se vydělává.