Nedohoda o autorských poplatcích za oznamovací tóny blokuje operátory

Na Mobilu vyšel můj článek přejmenovaný nakonec Nenasytní ochránci práv šátrají v kapsách operátorů. Aneb jak říkám já – oznamovací tóny v telefonním sluchátku jsou také autorský výtvor a je nehoráznost myslet si, že by za ně měl operátor platit málo natož nic, když jde o jedny z nejvíce používaných skladeb na planetě. Ano, kdo tušíte, o co jde, jde právě o to, i když diskutující pod článkem namítají, že dnes se tomu smějeme, ale zítra to bude realitou.

Můj původní nadpis (je použit jako nadpis tohoto spotu) mi Dita vymluvila, že je málo úderný. Navrhl jsem několik obměn, více průrazných a řekl bych, že přesnějších, například: Svině z OSA znovu útočí nebo Hrabivé pracky ochránců práv šátrají v kapsách operátorů. Hrabivé pracky nakonec neprošly 🙂

Tak vše nejhezčí do prvního dubna…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

3 komentáře

  • Nehledě na to že je 1. apríla tak jak sluduji organizaci OSA tak se obvám se že toto nás opravdu časem čeká…

  • Článek se ti moc povedl Patricku. Od nápadu po realizaci.:)
    A opravdu moc jsem se bavila. Tedy do okamžiku, kdy jsem si s hrůzou uvědomila, že podobné inteligentnosti musím s milou OSOU čas od času řešit v realitě.
    Tak jen doufám, že nějakému jejímu aktivníkovi díky tvým písmenkům nedojde, že situace ve vyzvánění se již stala kritickou a je třeba operativně zakročit. 🙁

  • To není Apríl. O tom mluvil před časem Ivan Mládek. Strýc jednoho člena jeho kapely složil tercii "tááá-dááá" a kdykoli vyjedou hasiči k požáru, strýček bere tantiémy. Takhle se vydělává.