NEC bude 3G telefony outsourcovat. FreeCz.Net přestěhován. Vodafone LIVE MapWay


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Firma NEC se nedávno pustila do intenzivní výroby mobilních telefonů vhodných pro všechna možná (moderní) pásma – dokonce má zajímavé modely i pro GSM. 3G telefony si ovšem již nadále nebude vyrábět sám a jejich výrobu outsourcoval firmě Solectron v čínském Suzhou. Pro japonský trh bude ale telefony nadále vyrábět ve svých továrnách v Japonsku. Je to další příklad toho, jak i výrobně náročné produkty putují do outsourcingu v čínských či jiných továrnách. Nec přitom hodlá v produkci 3G telefonů hrát prim a dlužno dodat, že momentálně patří mezi jejich největší výrobce, protože zásobuje japonského operátora DoCoMo. Zdroj: Reuters.


Diskusní fórum FreeCz.Net vzniklé jako protest několika uživatelů proti cenzuře diskusních příspěvků moderátorů CzFree.Net, se přesunulo. Nově je na stránkách inWiFi s tím, že je potřeba snížit náklady na provoz serveru. Sami autoři ale připouštějí, že návštěvnost fóra se blíží nule.


Vodafone LIVE MapWayJak mají vypadat mapy a navigace na mobilních telefonech předvádí Vodafone se svojí službou Live MapWay. Služba je schopná vás graficky velmi přehledně navigovat k 20 milionům objektům v Británii. Jak to vypadá na telefonu Ericssson T68i vidíte na obrázku…


Službu vyvinul m-spatial a oproti tomu, co předvádí T-Mobile je to opravdu slušný rozdíl, i mapy Eurotelu jsou horší.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.