Marigold.cz » Near Field Communication
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Na stánku Sony jsem se díval na zajímavou technologii, o které jsem doposud jen slýchával. Jmenuje se Near Field Communication (NFC), tedy něco jako Komunikace v blízkosti. Jde samozřejmě o bezdrátovou technologii a tou blízkostí si Sony (technologii vyvíjí ve spolupráci s Philipsem, ale pracují na ní i další firmy) představuje 10 cm.


Hlavní rozdíl oproti ostatním bezdrátovým technologiím je absence párování. Zařízení s NFC, která se ocitnou vedle sebe, spolu prostě mohou komunikovat. Tím je dáno, že technologie je určena pro spotřební elektroniku a Sony tvrdí, že jde o nový interface pro lidskou komunikaci. Nevidím to tak žhavě. Technologie pracuje na 13,56 MHz o přenosových rychlostech 106-424 Kbps. Je určena pro přenos jakéhokoliv typu informací, ale je jasné, že jde hlavně o komunikaci mezi bezdrátovými zařízeními, které nosíte u sebe. Tedy o to, abyste je nemuseli párovat, aby je stačilo jen přiložit k sobě.


Poněkud více futuristicky si NFC představuje IBM. To ji vidí jako Personal Area Network, PAN – tedy síť schopnou propojovat zařízení v blízkosti člověka. Článek T.G. Zimmermana na téma Near Field Intrabody Communication najdete zde.  

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 13:22 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář