Nákupní den?

ook píše: Dnes do mého ICQ dorazily dvě zprávy.

Jedna, ověřená, říká, že SkyNet byl prodán nizozemské společnosti Tinezo Investments, B.V.. Asi to není pouze změna kosmetická, vypadá to, že vyměnili předsedu představenstva.

Druhá, neověřená, ale také nepřekvapivá říká, že GTS CE koupila Telenor
Networks a Nextru. Je to informace z obvykle dobře informovaného
zdroje, tak uvidíme, jak se k ní postaví novináři.

Update Patrick: Tisková zpráva Nextry i článek na Euru tu zprávu potvrzují.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

12 komentářů

 • To o GTS a Telenoru jsem uz zahlednul na iHeute…

 • Tak nevim, zda se ze se rusaci do naseho telco sektoru snazi zavest duopol. Sakra zase si nebude kde vybrat poradneho operatora.Mozna by mohl T-Mobile a Vodafone zacit poskytovat i pevnolinkove sluzby.

 • GTS už o Telenoru a Nextře vydala oficiální tiskovou zprávu.

 • Dobrý den,

  aktualitu od NEXTRA CR
  "Změna vlastníka společnosti Nextra a Telenor Networks"
  si přečtete na:
  http://www.nextra.cz/cz/o_firme/tiskove_centrum/aktualni_tiskove_zpravy/zmena_vlastnika_spolecnosti_nextra_a_telenor_networks….

  S pozdravem
  NEXTRA CR.

  http://www.nextra.cz

 • Au, potreba umazat tecku na konci linku.

 • Hm, to je špatná zpráva. Než stihnu dostudovat kdysi slibně vypadající obor telekomunikace, tak bude v Čechách vládnout oligopol velkých telco firem.
  S každou fúzí se počet pracovních míst v oboru snižuje, velký pohltí malého a většinu zaměstnanců z malého vyhází, protože má svých dost. 🙁 Takže tu vzniká přebytek odborníků a to se mi moc nelíbí … pak bude špatně hledat práce.

 • [6] z toho strach nemam, uz DHL melo problem s nalezenim dostatku odborniku, ostatni firmy brzdi svoje budovani center v CR, protoze maji strach z nedostatku lidi … jen vice krachu, akvizic a michani karet, bude sranda 🙂

 • [6] v partnerské recruitment společnosti je nyní otevřeno 250 pozic pro it/telco lidi, programátory atd. z celých čech i ze slovenska za velmi zajímavé peníze, přesto se shání lidé velmi špatně. Problém v ČR recruitmentu je hlavně to, že lidé v ČR nejsou zvyklí měnit práci, je to vnímáno jako negativum. Už vůbec pak nejsou ochotni se za práci přestěhovat, nebo do práce třeba hodinu dojíždět i v případě, že by to přineslo výrazné výhody. Každý kdo chce v tomto oboru práci prostě do týdne takovou práci může mít, nesmí ale čekat, že mu přijde nabídka z pracáku. Jestli umíte programovat v libovolném programovacím jazyku nebo jestli se vyznáte v telekomunikacích, tak se ozvětě a práci mít budete.

 • Problem v CR recruitmentu je v tom, ze oslovuje stale stejne lidi 🙂

 • [9] a s tím bych souhlasil. 🙂

 • [6] Ja bych se take neobaval o budoucnost. Porad tu na trhu zustava dost telekomunikacnich firem.
  Porad ma jeste co Novera co skupovat. A nebo budou skupovat jini.

  A hlavne, kvalitni pracovnik si kvalitni misto najde. A nebo si zamestnavatel najde takoveho kvalitniho pracovnika.
  Jeste porad se dobre nechavaji zamestnat i prumerni pracovnici. Tak asi tak.

 • fimy take nejsou uplne padle nahlavu, aby hnali platy spiralovite nahoru. Takze ve velkych firmach se platiti vice mene stejne za stejnou praci, tak proc menit?