Nakoupit internetovou reklamu není taková sranda

Abych byl přesnější, nakoupit ji dobře není taková sranda. Než se začnete usmívat, že neumím používat Sklik a AdWords, trochu upřesním problém.

Na podzim spouštíme ve Streamu něco (a teď je jedno co), čemu chceme dát větší marketingovou podporu. K tomu přísluší rozpočet, z mého pohledu slušně velký, nikoliv ale dost velký na náhodnou střelbu do davu a plošné vykoupení čehokoliv. Teď se bavíme o online složce, offline kampaň ponechávám v úvaze stranou (bo ji řeší někdo jiný :).

Když nakupujete reklamu v malém, jde snadno držet se v rozumném rozpočtu. Máme slušně optimalizované kampaně v Skliku, které nám přivádějí tisícovku lidí za den za velmi nízkou cenu. Problém je, že zvýšit příliv lidí z PPC programů na desetinásobek neznamená jen zdesetinásobit cenu. Ta by vzrostla mnohem více. Tak především by počet klíčových slov (dnes jich obhospodařujeme přes tři tisíce) musel vzrůst podle mého odhadu někam ke sto tisícům, nebo bych se přehoupl přes cenu, kterou jsem ochoten za tu všechnu námahu akceptovat. Za Sklik si klidně doplňte AdWords, problém přetrvává. Masový zásah je přes PPC velmi obtížný, pokud masou myslíte desetitisíce lidí v Česku.

Náklady na návštěvu

Pokud přistoupíte k nakupování bannerů, narazíte na jiný problém. Bannerovou reklamu si já musím přepočítat na CPV (Cost Per Visit, náklady na návštěvu), obdobu CPC (Cost per Click z PPC systémů). Rozdíl CPV oproti CPC je ve faktu, že CPV je aproximovaná hodnota. Spočítáte ji tak, že si vezmete cenu banneru, počet zobrazení banneru za tu cenu a odhadnete počet odkliků. Ten odhad není právě snadný, záleží na zpracování banneru a atraktivity kampaně. Já jsem po určitých předchozích zkušenostech s atraktivitou bannerů na internetovou televizi vzal v potaz hodnotu 0,2% CTR. Banner na homepage Seznamu v takovém případě vyjde na 25 Kč CPV.

Zdá se vám Seznam drahý? Mám nakoupit jinde? Nu, takový Square na Bleskově mne vyjde na 44 Kč CPV a ostatní Centrácké produkty na tom nejsou o moc lépe. Podobně Atlas a další. Přepočet na CPV je zabiják chutě nakupovat bannery. Problém je také v masovosti. Zatímco z výše uvedeného banneru na Seznamu přijde přes 20 000 lidí, banner na Bleskově mi za dvojnásobné CPV přinese necelé dva tisíce uživatelů. A pokud potřebujete rychle o svém produktu dát vědět, jsou dva tisíce lidí za kampaň málo.

Zasáhnout masu levně je problém

Tohle je nejsnadnější odpověď na to, proč se Seznamu v internetové inzerci tak daří: je prakticky jediný, kdo nabízí obrovský zásah. A navíc za velmi výhodných podmínek oproti stejným produktům konkurence. Protože zasáhnout najednou masu, to znamená koupit buďto banner na Seznamu jednou objednávkou, nebo vykoupit desítku jiných serverů. A při porovnání cen zřejmě chápeme všichni, čemu dá media buyer ovládající tabulkový kalkulátor přednost.

Hloupé na tom je, že do kampaně nějaké bannery potřebuju. Nebo ne potřebuju, ale chtěl bych. Když se rozhlédnu po malých serverech, najdu i ty správné ceny, horší je to ale s hrubou kvantitou – vykoupit dostatek prostoru přes malé servery znamená dvě stovky smluv. Ani využití nákupu přes nejrůznější kliky, billboardy a podobné není tak jednoduché – tam není buďto kvantita, nebo cena.

Dali byste na svůj server banner?

Nakonec to zřejmě bude muset dopadnout kombinací obojího. Základ na bannery bude tvořit nějaký velký server, část vykoupíme od drobných serverů, protože naštěstí produkce je na vyřizování desítek smluv zavedená, jedno jestli autorských smluv s herci, s autory serverů nebo mediazastupiteli.

A teď v podstatě základní otázka, pokud vás v oblasti bannerů něco jiného nenapadá: prodali byste reklamní prostor na svém webu, blogu? Podmínky nastřelím od boku z výše uvedených úvah:

– smlouva (o dílo, autorská atd) nebo fakturace
– výplata od 1000 Kč výše (za tři měsíce kampaně), nižší částky nejsme schopni proplácet. můžete sdružit servery
– zaplatím 10 Kč za tisíc zobrazení banneru 468×60 bodů nebo nestandard, v případě CTR nad 0,2% adekvátně výše (mínus podvody)
– to znamená, že byste za tři měsíce měli mít zhruba 100 000 zobrazení banneru, abyste dosáhli na výplatu 1000 Kč.

Proč takovéhle podmínky? CPV vychází na 5 Kč. Pětinásobný rozdíl mezi nákupem u velkého serveru a na malém serveru spočívá ve vysokých transakčních nákladech, které interně zovu opruzné – vyřídit smlouvy, zaúčtovat, dojednat. Tedy v tom, aby bylo dostatečně atraktivní pro inzerenta do něčeho takového jít. Otázka je, jestli je to dostatečně atraktivní pro majitele serverů…

Neberte to jako výzvu k flame, ale pokus udělat si názor na to, co je a co není atraktivní pro obě strany. Pokud bych tuhle výzvu zodpovídal jako provozovatel Marigolda, tak jsem si přepočítal, že bych tím vydělal stejně, jako přes AdSense – a mohl bych to provozovat najednou. Takže bych to bral. Otázka je, co ostatní. Daří se menším serverům prodávat reklama nějak rapidně výhodněji?

PS: Než mi začnete psát, že jsou i jiné formy reklamy na netu, než bannery, zadržte. Vím to. Klidně mi je doporučte, pokud s nimi máte osobní zkušenost, ale můj seznam čítá nějakých deset druhů reklamy, do které půjdeme, PPC a bannerová, kterou jsem tu zmínil, jsou tedy zhruba pětinou mého problému 🙂 A ano, samozřejmě, co se nevyplatí řešit interně (oddělení tu na to máme), budeme řešit přes specialisty, i na tohle už jsme došli …

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

42 komentářů

 • Na svém servu mám z adsense eCPM za poslední 3 měsíce 1,5 USD. Pokud vím, tak blogy dosahují i více. Tvoje nabídka je ani ne třetina, tj. moc výhodné to asi nebude. Tvůj argument, že mohu mít oboje najednou neberu – nechci mít celý server zaplácaný reklamami a adSense mám nyní na místě bývalého standartdního 468×60 banneru.

 • mam cca 500 000 PV mesicne
  klidne ti to tam dam

 • Za červenec jsem měl na webu 94617 návštěv, 171129 zobrazení. Zdroj toplist.cz. Moc se v reklamách nevyznám, ale tvoje nabídka se mi zdá poněkud nízká

 • Na jaky email muzu poslat nabidku?

 • Já jsem sice plošnou (ve smyslu necílenou) reklamu nikdy nedělal, ale dost by mne překvapilo, kdyby byl potenciál obsahové sítě AdWords pro Vaše potřeby malý. Když se teď jen v rychlosti dívám na nabídku, webů, tak jen na téma „video“ tam v kategorii 10 tisíc až 100 tisíc impresí denně vidím 7 webů (mj. samozřejmě Youtube). Na téma „zábava“ je tam takto velkých webů už asi 50 a navíc čtyři v kategorii 100k-500k zobrazení denně.

  Jinými slovy, přes AdWords by mělo jít v pohodě oslovit tolik lidí jako titulkou Seznamu. Nejsem si sice jist, že cena bude nějak dramaticky menší, ale o něco menší asi bude. Při nejmenším to půjde mnohem lépe testovat a operativněji řídit.

 • prodal..
  ale jestli to bylo myslene jako poptavka, tak pls uved i mail kam se obracet – nerad bych toto resil pres diskuze (pac sem zas tak casto nechodim)

 • Problémem banneru je, že to není typicky výkonostní forma reklamy, tudíž přepočítat jeho cenu jen na CPV není úplně šťastné. Daleko silnější stránkou bannerů je branding, který ale nelze přesně spočítat.

 • Tak to Patriku řešíte podobný problém jako my 🙂

  Chtělo by to nějakou mediálku pro drobné servery že?

  Jsem zvědavý, co nakonec vymyslíte.

 • Zkus doporučení skrz adSense, za proklik 5Kč a více, a máš to! Nemusíš řešit zobrazení a hlavně teď budeš zatím jediný česky, servery s adSense se podle mě jen pohrnou, zvlášť, když přesvědčíš Kryla, aby to tom napsal, že tam to doporučení máte:-)

 • Kdyby na tom banneru byla nějaká hezká slečna, tak by nad tím člověk už třeba přemýšlel. Ale takhle… takhle bych musel sehnat asi 80 000 návštěvníků (resp. zobrazení) a ti by z toho taky třeba nic neměli.

 • Ahoj Patricku.

  Při Tvých podmínkách bych na tu tisícovku nedosáh. Ale to není důležité. Nezapomínám na to, jak jsme iFOLK kdysi rozjeli díky možnosti používat zdarma Genesis2 – od mobil.cz, kterému jsi šéfoval. Takže ifolk.cz je ti k dispozici, banner tam můžeš mít zdarma.

 • Koukl jsem se na hodnotu eCPM a ta mi říká, že AdSense mi vydělá daleko víc, než nabízíš. Tudíž osobně bych to na svém webu nyní nebral.

 • Kdo neví, jak Patricka kontaktovat, neprošel úvodním testem inteligence 😉 Já vím, to už tady bylo, ale jak se dívám, stálo by za zopakování. I když okolnosti jsou teď trochu jiné.

 • Pro Marka Prokopa: potíž je v tom, že Sklik mi momentálně vychází citelně levněji, než AdWords. Je pravda, že nakoupím dostatek prostoru v AdWords, ale za cenu, která se blíží ceně bannerů. A kvůli charakteru kampaně bych v takovém případě bral raději bannery na mainstreamovém médiu.

  Pokud nepůjdu do akceptace dražšíh slov na AdWords, mám zásah citelně omezenější.

  Ale s klíčovými slovy na AdWords jsme tu teprve začali laborovat, jenže například sestava na klíčová slova ve skupině celebrity mi predikuje cca 4000 kliků při průměrné ceně za klik cca 3 Kč. Ale ještě není všem dnům konec 🙂

 • Patricku, nevím, zda jsme si rozuměli. Já jsem nemyslel klíčová slova — ty by daly moc práce s nejistým výsledkem. Myslel jsem site targeted kampaně AdWords.

  Mimochodem, jestli tou predikcí myslíte to, co Vám ukáže Traffic Estimator AdWords, tak to je jen hledání. Obsahová síť v tom není. Ono i pro to hledání je to dost nepřesné, někdy jde z Googlu vydupat i dvojnásobek za stejnou cenu.

  PPA s akcí=klik, jak už tu někdo zmínil, by mohla být taky cesta, ale jednak možná ještě nemáte PPA ve svém učtu aktivované a jednak byste ho asi opravdu musel zpropagovat sám, protože jinak si Vás AdSensisti nenajdou.

 • Jak to tady čtu, má Patrk problém s návštěvnotí na stream.cz. Problém bude v tom, že ani zdaleka nedosahuje kvalit youtube, proč by měli tedy uživatelé tyto stránky navštívit? Já jako počítačový odborník bych na reklamu na stream.cz nekliknul, vlastně na žádnou reklamu…nemám sebemenší důvod. Stejně jako nečtu například aktuálně, na idnes a novinky prostě taky nemá.

  Nechápu, jak někdo může spoléhat na vydělávání na webu pomocí reklamy, stojí tu proti sobě dva tábory – zadavatel, co chce co nejnižší cenu a množství vychcánků, co si dají na web adsense a po hromadě známých pořaduji, ať klikají. Inzerent z toho nic nemá, když mu na reklamu klikají jen lidé kvůli výdělku.

 • to Kamil:
  Předpokládám že každý inteligentní nákupčí reklamního prostoru už dnes (když to internetové technologie umožňují) sleduje nejen počet kliků (což je pořád lepší než třeba billboard, kde levně nezjistíte ani počet shlédnutí, ani jeho úspěšnost), ale zejména procenta splnění cílů, který zadáním své on-line inzerce sledují.

  Takže pokud např. propaguji on-line eshop za účelem prodeje zboží a vidím, že mi z nějakého blogu nadprůměrně klikají a podprůměrně nakupují, zobrazování na tom blogu si prostě stopnu.

  Odmyslím-li si však problém malých blogů se sklonem k podvodům (malé komunita navzájem se znajících uživatelů), problémem nás větších provozovatelů už pak bohužel může být, že nemůžeme za své čtenáře odborného magazínu, které sice KONTEXTOVÁ a TEXTOVÁ reklama může v nadprůměrné míře zaujmout (více klikají), ale protože jsou zkušení (na rozdíl třeba od uživatelů Seznamu) umí vyhledávat nejnižší ceny a v obchodě kam klikli si nenakoupí, protože ten aby si vydělal na AdSense, musí mít zboží dražší ;-), nebo prostě jen není blázen, co prodává s 0,5% „zisku“, jako někteří jiní v Česku.
  Tohle je pouze teoretická úvaha či námět k diskusi, do AdWords kampaní inzerentů u nás bohužel nevidím ;-).

 • to Petr Ocásek:
  Problematiku mediální agentury pro středně velké projekty marně řeším už nejméně 5 let, protože však nejsem z Prahy, jsem plně vytížen a nemám na to kapitál, tak bohužel jen z pozice zájemce ochotného vstoupit do podobného sdružení a přinést mu desetitisíce UV a statisíce PV měsíčně.

  Je zajímavé, že z pohledu minimálně menších zadavatelů (než třeba telefonní operátoři a pod.) by tu zdá se poptávka po nakoupení reklamního prostoru od třeba 100 středně velkých projektů na jednu fakturu a s jednou on-line statistikou byla, ale přestože jsem již prošel více pokusy i firem poměrně zvučných jmen (naposledy na začátku letošního roku), nakonec takový projekt nevím proč vždy na něčem skončí.

  Je možné, že malou mediálku s levnými službami nikdo udělat neumí či nechce udělat a velká zavedená se zřejmě v pohodě uživí ze svých např. 8 technologických serverů, tak proč by si přidělávala práci s osmým, devátým atd., že …

  Jak správně píše Patrick, reklama na menších projektech než Seznam v přepočtu CPV vždy stojí více, takže pokud někdo vyloženě nepotřebuje vychytávat skupiny uživatelů co na Seznam nechodí, ale např. jen potřebuje levně oslovit co největší masu lidí, pak mu logicky Seznam plně postačuje.

  Je otázkou, kolik procent uživatelů a PV oproti Seznamu by taková mediálka zastupující např. 100 nezávislých serverů dosáhla, za jakou cenu by pak ten celek mohla nabízet a zda by to ji i zastupované servery uživilo.
  Kdyby to v Česku bylo finančně zajímavé, už by to asi dávno někdo rozjel, ne?

 • re Jarek: já do ní vidím myslím velmi slušně, každý měsíc se starám o 200 klientů, kteří platí dohromady přes milionů a na PPC utratím přes 100 tisíc. Fakt je ten, že nemáš pravdu 😉
  PPC se vyplatí vždy (pakliže jej umíš nastavit) – stačí si spočítat, kolik je průměrný zisk na jednoho cíleného návštěvníka, třeba u mnoha shopů s elektronikou je to třeba okolo 12 korun, no a potom víš, že když přitáhneš na svůj web stejně cíleného zákazníka do 12 korun, tak se ti to vyplatí. Jestli je to něco, kde e generují pravidelné objednávky, pak ti stačí takového zákazníka dovést jednou a pak už bude nakupovat u tebe, bude-li spokojen. Když se ti podaří udržet stejnou cílovost, tak potom můžeš investovat třeba milion do PPC a stejně se ti vyplatí, pakliže bude průměrná cena pod tu horní hranici.

  Klienti naštěstí neumí moc PPC nastavovat, takže mám velmi ulehčenou práci, prakticky vždy se mi daří snížit cenu za proklik na polovinu kterou měl klient, či chceš li dosáhnout dvojnásobného počtu návštěvníků za stejnou cenu. Ale není to zas tak úplná trivka.

  Na co ale zapomíná 99,999% zákazníků je opačné řešení problému – když se jim podaří zvýšit míru konverze návštěvníka na zákazníka na dvojnásobek, mají hned dvojnásobný objem peněz, které mohou dát třeba do PPC, Tady bývá nejčastější a nejlepší místo k úspoře, není nic neobvyklého, když klientům zvýším konverzi třeba na desetinásobek, jen prostým přeházením různých prvků, či změnou designu atd, mám tak již mnoho klientů, od kterých mám zcela neomezený kredit na PPC, mohu utratit zcela libovolnou částku, protože ví, že z každého průměrného návštěvníka budou mít více než kolik je to stojí. Když se k tomu přičtou SEO úpravy, tak třeba teď jsem během 2 měsíců zvýšil návštěvnost jednoho většího realitního portálu na 4,5 násobek při současném zvýšení konverze asi o 50 %.

  Už jsem to patrickovi říkal, když bude chtít, něco pro něj vymyslím, PPC kampaň mu kdyžtak můžem zpracovávat zdarma nebo jí zkontrolovat, jestli tam nejsou nějaké problémy a potenciální úspory. Sehnat zpětné odkazy také umíme, ale jestli chce mít Stream přirozené návštěvy z vyhledavačů, tak musí hlavně zapracovat na úpravách Streamu, je tam dost malých chyb s velkými problematickými důsledky. Jestli tohle udělali ti jeho odborníci tak bůhví jak vypadá ostatní jejich online aktivita 😉 Víš co patricku – asi bych ti zařídil i profi SEO analýzu celého webu zadarmo, jen musíš říct krleš 😉

 • Mimochodem Patricku – jestli obhodpodařujete na skliku 3 tisíce slov a máte 1 tisíc návštěv, tak jste asi dost neefektivní, ale nevím kolik chcete utrácet za jednoho. Já mám třeba na klíčová slova typu „reality“, které hledají tisícovky lidí průměrnou míru prokliku 8 až 16 procent při ceně pod 2 koruny, klient, kterému jsem to nastavoval předtím měl na stejné slovo 4 Kč a míru prokliku asi procento. Není to nutně o zvyšování ceny, často naopak dosáhnu lepších výsledků jejím snížením, ale to už je taková vyšší dívčí 😉

 • Noname:
  Můžete prosím někam vystavit screenshot té vámi vedené PPC kampaně s mírami prokliku 8 až 16 procent při ceně pod 2 koruny, samozřejmě s rozmazáním klíčových slov?
  Vytisknu si to, dám vedle monitoru a denně se budu bít do hlavy, jaký jsem amatér a babral, když na mnohem méně konkurenční slova než „reality“ dosahuji standardně podstatně menší míru prokliku ;-).

 • Noname: uznávám, že máme netradiční poměr počtu slov a odkliků a jistě by jsi to udělal lépe. Průměrná cena za ty klíčová slova je 30 haléřů, když to zvládneš levněji, tak uznám, že jsi ta vysoká dívka 🙂

  (Efektivita je pro mne v tomto případě rovna ceně)

 • re noname: Nevím, jestli mám pravdu, ale doporučení tu zatím nikdo nezkusil, takže nikdo neví, jaký by měla přínos.
  Doporučení bylo myšleno jako alternativa k nasazení banneru, ne PPC.

 • to noname: OK jdu spát, reaguju na co nemám, pardon.

 • Koukal jsem se na stream, a hlavní problém je že na titulní stránce není nic co by mně osobně zaujalo. Osobně bych se pokusil najít problém.

  1) asi bych nechal celej projekt nechal pomalu umřít.
  2) Osobně bych řek že je obsah cílen na cílovou skupinu 10-18let , bylo by lepší zaměřit se na tvůrce obsahu vytvořit obsah pro skupinu 10-60 let, a až v druhé vlně na konzumenty.Například na stream není ani jedbno video o radaru v Brdech !!

  PS
  Místo projektu stream bych zainvestoval do nakupu cca 2000 000 DVB=T nebo DVB=S settop boxu s flash pameti na uládání reklamních spotů, tak abych moh na každém SETTOP boxu v ČR pustit jinný reklamní SPOT.

  PS Patriku co říkás projektu BIGSISTER? ti mají aspoň originální obsah 🙂 Který je navíc denně aktualizován.

 • re Jarek: Samozřejmě můžu, tohle je třeba včerejší výsledek:
  https://kapler.cz/reality.jpg

  re Patrick: ta neefektivita je myšlena tím, že starat se o 3 tisíce slov, abych za to získal 1 tisíc prokliků. Samozřejmě čím nižší je cílová PPC cena, tím více člověk musí slov dávat. Nedokážu říct, jestli bych byl levnější (protože u téhle částky se už u velmi mnoha slov vypne zobrazování), nicméně vyvinul jsem dost dobrý nástroje pro hledání synonym, pravo a levostranných rozšíření atd. takže jsem celkem přesvědčen, že bych při daném CPC dokázal výrazně zvýšit počet kliků.

  re JAR – tomu nerozumím, to asi nebylo na mě, já tu o doporučení nepsal

 • A mimochodem – jestli jseš ochoten platit za CPV 5 Kč když na tebe dá někdo odkaz, tak nechápu, proč jsi ochoten dávat za CPV u adclick/sklik jen 30 halířů. Kdybys to zvýšil na stejných 5 Kč, tak bys při stejných slovech měl možá i řádově větší počet zobrazení

 • to noname: nebylo i bylo, nedával jsem pozor. Toť vše – omluva. Cena za CPV 5 Kč byla reakce na Patrikovi bannery. Těch mejch 30 je pozůstatek jednoho omylu a pro můj účel to koukám dodnes stačí;-)

 • Patricku zaprvé nedoporučuji 468×60, zadruhé CPV (CPC) blízké uvedené ceně můžete dosáhnout s Potenzou, i s masovým zásahem (až ke 100 000 000 impresí měsíčně).

 • to Noname:
  Myslel jsem že nám ukážete nějakou vypovídající měsíční statistiku uvedených více slov na téma „reality“, u všech s mírami prokliku 8 až 16 procent při ceně pod 2 koruny, ne u jednoho slůvka s pouhými 900 impresemi, vždyť to je údaj tak za 12 minut jen u nás v magazínu?
  Čekal jsem řekněme aspoň 5 miliónů zobrazení za měsíc u každého z uvedených 6 slov a cca 600 tisíc kliknutí na každé?

 • Zdravím Patriku,

  rád bych tvé nabídky využil. Mám desetitisíce návštěv denně a více než 200.000 zobrazení denně.

  Dej mi prosím vědět na email, pokud bys měl zájem.

 • Re Jarek Jesenský: Tak si to probereme znovu:

  …Já mám třeba na klíčová slova typu “reality”, které hledají tisícovky lidí průměrnou míru prokliku 8 až 16 procent při ceně pod 2 koruny …
  Komentář od Noname — 9.8.2007 @ 22:50

  …Vytisknu si to, dám vedle monitoru a denně se budu bít do hlavy, jaký jsem amatér a babral, když na mnohem méně konkurenční slova než “reality” dosahuji standardně podstatně menší míru prokliku .
  Komentář od Jarek Jesenský — 10.8.2007 @ 2:17

  Samozřejmě můžu, tohle je třeba včerejší výsledek:
  https://kapler.cz/reality.jpg [klíčové slovo reality, CTR 11,09%, cena 2.2 Kč, 883 zobrazení/98 kliků]
  Komentář od Noname — 10.8.2007 @ 8:37

  Tj. tvrdil jsem, že na klíčová slova typu reality mám CTR 8 až 16% při ceně pod 2 Kč a uvedený screenshot to myslím zcela jasně dokazuje. Vy byste si to měl teď „dát vedle monitoru a bít se do hlavy, jaký jste amatér a babral, když na mnohem méně konkurenční slova než “reality” dosahujete standardně podstatně menší míru prokliku “ 😉
  Slovíček mám samozřejmě více, určitě nebudu poskytovat kompletní statistiku, ale jestli uznáváte, že klíčové slovíčko „reality“ je dostatečně konkurenční a míra prokliku značně velká při velmi nízké ceně za proklik, tak vám myslím může být jasné, že na méně konkurenční slova lze dosáhnout minimálně stejné dobrého výsledku při správné správě. Samozřejmě ne všem slovíčkům se vyplácí investovat tolik energie a tudíž některá mohou mít třeba míru prokliku pod 2 %, ale taková já standardně mažu, protože s nimi jen ztrácím čas, případně jestli jsou důležitá, tak na ně cílím jinou reklamu.
  V případě zájmu jsem samozřejmě ochoten zkontrolovat nezávazně vaši PPC kampaň, odhadnout jestli by se dala vylepšit, a říct kolik by to stálo (případně se dohodnout jinak, občas dělám i zadarmo když vidím jinou výhodu – reklamu atp.).

 • Patricku,
  jestli plánujete homepage Seznamu na podzim, tak si dejte pozor, abyste to stihl – tuším, že od října bude úvodní stránka Seznamu bez reklamy (měli jsme rezervaci a byla nám zrušena).
  Jinak mám dobré zkušenosti na CPC na grafiku na Novinkách, pro Vás by myslím mohl dobře fungovat i Super.cz;-)

 • ja si osobne myslim, ze do reklamy by jste mohli davat miliony (pravda tim podporujete servery, konzultanty, seomastery, …), ale ten zadany efekt to mit nebude. Nejdulezitejsi je kvalitni obsah a ten tam skoro po roce provozu (to uz se nabavim o tom, ze nejaky rok predtim uz na tom makate) nenalezam. Pripada mi, ze chcete aby na vasi technoparty chodili i rockeri. Nebo aby zakaznici Globusu chodili k vam do Lidlu.

  Ja se priznam, ze stream sleduju skoro denne a to z duvodu toho, ze chcu sledovat vas vyvoj. Ale uz tu stranku nedoporucim dal, pze nemam duvod proc. Myslim, ze dobry produkt se proda sam, tim spise na internetu. Vy nepotrebujete inzerovat na seznamu, google a podobnych zalezitostech. Vy potrebujete, at lidem v mailech chodi odkazy na videa na vase stranky (priznejme si, ze nam do mailu prijde skoro kazdy den odkaz na video youtube). Ano da se vymlouvat, ze jich je vic a jsou celosvetovi. Ale vy od zacatku rikate, ze nejste youtube, my hlavne produkujeme vlastni obsah. Ale co to je za obsah ? Kvalitua videa (potazmo videoklipu) osobne posuzuju i tak, ze jej vnimam bez zvuku. Kdyz me nezaujme obraz, tak nemam duvod navic neco poslouchat. Zkouseli jste si nekdy pustit vase videa bez zvuku? Mozna prijdete na to, kde je ten duvod.

  Problem je v nejdulezitejsim a to obsahu – coz je docela pruser pro takovyhle projekt. Nechcete si spis prehodnotit system obsahu pred systemem reklamy ? Nechci vypadat jako rypal, chapu ze je za tim hodne prace a hodne penez, ale mrzi me ten nevyuzity potencial … a verte, ze to jde. Pristi rok se o tom presvedcite 🙂

 • Kdyz to vezmu kolem a kolem, asi prodal. Adsense generuje mnohem min, protoze pro muj web neexistuje takovy trh, ktery generuje reklamy se spravnou cilovou skupinou, aroven je ale velmi blizko necemu jako stream.cz…

 • To uwe.filtr: Ano, o tom je. Dobrý projekt reklamu nepotřebuje, sami lidi si jej doporučí. Kde měl reklamu Ostravák? On někde inzeroval? Těžko. A i bez toho na něj chodilo 5000 lidí denně. Kde měl reklamu Cuketka? Nikde. Kde mělo reklamu Libimseti? A x dalších.

 • Po kouknutí na stream.cz se přidávám k táboru těch co Vám doporučují raději investovat do něčeho co by lidi zaujalo a reklamu by Vám dělali spokojení návštěvníci.
  Opravdu jse, nenasel duvod se na stream vracet natoz ho někomu doporučovat 🙁
  Investováni do reklamy neceho co se dost uzivatelům nelíbí je vyhazování peněz oknem

 • Martin V: Jistě, ale obsah je jiný problém, než nákup reklamy. I kvůli změně obsahu a vzhledu je ta kampaň …

 • Dobrý den,
  nenašel jsem nikde na webu žádný email (linkedin se mi registrovat nechtělo), proto reaguji sem. Mohu nabídnout umístění reklamy na server Ujdeto.cz – průměrná denní návštěvnost je cca 7800 lidí, denní počet zobrazení je okolo 35 000 (detailnější statistiky vč. obvyklé míry prokliku mohu dodat na email, tyto jsou veř. dostupné na toplist.cz). V případě zájmu mě kontaktujte na marek@demcak.cz. Děkuji.

 • Dobrý den

  Taktéž se mi nepovedlo nikde dopátrat jediného kontaktu. Mohu nabídnout reklamní prostor na novém hudebním serveru http://www.nakoncert.cz . V případě zájmu mě prosím kontaktujte na reklama@nakoncert.cz

 • Ta propagovaná změna obsahu je zaměřena na domácí porno? Viz. radoby vtipné přetažení placeného klipu Wendy na Stream?

 • vzdy zalezi na tom, jak je dany traffick cileny. pak se cena muze vysplhat az do vysek.