N-Gage párty

Nokia včera vypouštěla oficiálně do světa svoji herně telefonní mašinku N-Gage a při té příležitosti udělala velkou párty, jak to jen Nokia umí. Dělala ji celosvětově, já jsem dorazil do Celnice na tu pražskou.


Chvíli to dokonce vypadalo, že to ani nenajdeme. Když jsme s Ditou brousili kolem Celnice, nemohli jsme najít vchod, jen v jedněch vratech dělala armáda nábor, protože tam stála parta vojáků a hlídala vchod. Už ve chvíli, když jsem zjistil, že drží v rukou M16 jsem mírně pochyboval, ale nikdy nevíte kde se naši v Iráku dostali k americkému skladu a ukázali amíkům, co nám jde tak dobře. Až v okamžiku, kdy dovnitř vlezl redaktor jednoho časopisu, o němž jsem si byl jist, že se nalít nenechá, jsme pochopili, že je to vtípek a šli jsme dovnitř. Samozřejmě to byla Nokia párty.


U vchodu se nás zeptaly slečny na jméno, Dita jim ho řekla, slečna ho našla v kolonce Mafra, pak zapíchla pohled do mne a konstatovala „Vy jste doprovod“. Zakýval jsem hlavou a byl jsem doprovod (nebo Plus jedna, slovy toho milého právníka z filmu Daredevil).


Nokia, když už dělá párty, tak vypadají velkolepě. Výjimkou nebyla ani tato, jak by taky ne – podpora N-Gage představuje 40% výdajů firmy Nokia na marketing. Byla tu spousta lidí, Celnice praskala ve švech jako při odbavení polského autobusu na německých hranicích.


Bavil jsem se s několika dealery a všichni jsou rozpačití, pokud přišlo na otázku prodeje N-gage. Otázka totiž je, zda ta mladá generace 18-25, kterým Nokia svůj N-Gage cpe, na něj má čas a peníze. Já osobně jsem docela optimista, dealeři byli zase více skeptičtí.


Z párty jsme se ztratili poměrně brzo, krátce po desáté se teprve rozjížděla, jenže dneska musím brzo vstávat…