Marigold.cz » Můj.Přehled.net – vybírejte si zdroje podle svého
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Službu Přehled.net doplnil Petr Olmer o novinku – perzonalizovanou sekci Můj Přehled.Net na adrese muj.prehled.net.

Můj Přehled.net

Zatímco samotný Přehled.net agreguje všechny možné české (a trochu i slovenské) technické servery a weblogy dotýkající se technických témat, perzonalizovaná část Můj Přehled.net umožňuje definovat a sledovat jen vybrané zdroje a to nejenom ty, které jsou v Přehledu zahrnuty, ale i vlastní, které si přidáte přes RSS.

Kromě toho zde lze sledovat články podle klíčových slov, takže si zadáte třeba klíčové slovo ADSL a kontroluje se, ve kterých článcích (resp. nadpisech a perexu) se bude objevovat toto klíčové slovo. A na takový článek pak dostanete odkaz…

Tak, to je zatím z novinek všechno, chystají se ještě kolaborativní funkce, kdy budete moci (samozřejmě anonymně) sledovat, co nového objevili lidi, kteří mají podobné zájmy, jako vy – to abyste byli více v obrazu…

A tip na závěr – moje oblíbená funkce Přehled.net je chronologický výpis. Zatímco na titulní stránku se dívám jednou za den, chronologický výpis nových technický článků sleduju každou chvíli 🙂 Najdete ho na adrese www.prehled.net/chrono (nebo přes horní lištu v menu).

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:53 - Líbil se článek?

komentáře 4

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


4 komentáře »

 1. Chtělo by to zpětné RSS pro můj.přehled, abych si mohl vyjet v jednom zdroji všechny, které mě zajímají. A hlavně: chtělo by to zpětný zdroj (a stránku) na klíčová slova, takže bych zadal třeba prehled.net/rss.php?keyword=ADSL+Wi-Fi a vyjely by mi všechny články ze všech zdrojů, které obsahují ADSL nebo Wi-Fi (optimálně i s minusky, takže &feed=-blesk by odrušilo všechny zprávy z blesku, keyword=+neco-necojineho by ukázalo články kde je "neco" a není tam "necojineho"). Pak by to byl skvělý nástroj a něco co nikdo jiný nemá (případně se za to musí platit – výstřižková služba). Navíc by si to pak jistě mnoho lidí dalo na své servery, kdy by měli sekci "z internetu" a tam by měli odkazy na podobná témata.
  A ještě když by se autor nudil, tak by mohl udělat vyzobávání zpráv ze serverů, které RSS nemají, a nebo tam dávají jen nadpis (možná by s mnohými ale stačila gentlemanská dohoda, ať udělají komplet zdroj, vy jej nezveřejníte, na stránkách uvedete jen prvních max. 250 písmen, ovšem celý jej budete používat pro hledání klíčových slov a určování závislostí v chronologickém přehledu, pro obě strany by to bylo výhodné).

  Comment by noname — 20.11.2004 @ 10:20

 2. [1] 80% lidí využívá 20% vlastností produktu, takže s tím nastavováním všeho možného a "by si to pak jistě mnoho lidí dalo na své servery" bych to neviděl tak horké…
  jinak můj.přehled je pěkná služba.

  Comment by P24L — 20.11.2004 @ 11:28

 3. Patriku, nechci se vnucovat, ale dvacátého je dnes a já furt nevím tvou adresu, kam bych měl přijít 😉

  Comment by noname — 20.11.2004 @ 17:34

 4. [2] jenže nezapomínej, že člověk, který vlastní webový server nepatří co se týče technických znalostí mezi 80% masy. Já myslím, že by si klidně Patrik dal na svůj server odkazy které obsahují slovo Wi-Fi (stejně jako mnoho wi-fi shopů), někdo kdo píše o webdesignu (třeba pixy) by si k sobě dal list rss zdrojů obsahující html+css, někdo by to používal třeba jen ke sledování konkurence atd.

  Comment by noname — 20.11.2004 @ 17:38

Přidejte komentář