Moje Národní Broadband Strategie

Patrick Zandl · 18. srpen 2004

V červnu jsem četl na Lupě článek Jiřího Peterky snažící se vybudit diskusi nad Národní Broadband Strategií, což je takový vládní cár papíru s popisem stavu telco v ČR a s nějakým stimulačním programem, co s tím dělat, abychom měli dostupnou broadband konektivitu.

Zatímco se obávám, že vládní verze bude stát na dotacích, přerozdělování, umělých zásazích do trhu, rozhodl jsem se sepsat vlastní verzi NBS v liberálním, nikoliv socialistickém pojetí. Moji NBS najdete zde na Lupě. Zajímavé je, že už se do mně v diskusi pustil nějaký příznivec dotací, kterému fakt chybí státní přerozdělování peněz. To jsem jediný, komu leze krkem myšlenka, že sbor pseudovolených politiků, kteří problému prakticky nerozumějí, rozhoduje o obrovském přerozdělování našich peněz do projektů pochybného provedení a neprůhledného pozadí? A jsem jediný, kdo si nemyslí, že se u takových věcí průhledné pozadí prakticky nedá vytvořit, alespoň ne v tomhle státě? 

Včera vyšel na MobilManii článek Jiřího Hlavenky Telecom má nápadníka věnovaný Vodafone oznamu, že by si rád koupil Telecom, respektive Eurotel. Jiří Hlavenka mne napomíná, že vládní cena Telecomu není záhadně-nezáhadná, ale odvozená od tržní ceny akcií. Asi jsem příliš zkrátil svoji myšlenku, na kterou tímto reagoval, ale nerad bych vypadal, jako že nevím, že Telecom je akciovka kotovaná na burze - pointa mé myšlenky byla v tom, že je hodně zajímavé, že cena CELÉHO Telecomu (byť určená burzou, tedy zcela regulérně) je vlastně stejnou cenou, na jakou Telecom ocenil Eurotel (svoji dceřinku)... Kde je tedy přidaná cena Telecomu? V čem? Kilometry skla a mědi v zemi nikoho nezajímají? Feeeha, to už je docela problém...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook