Modleme se modleme se, upgradujeme Cinetik


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tři minuty před jednou hodinou Michal odpojil původní stránky Cinetiku, vytáhnul z databáze poslední nejčerstvější data a dal se do tolik očekávaného upgrade systému Cinetik na to, čemu interně říkáme Fáze2. Na www.cinetik.cz tak nyní najdete jen omluvu a předpoklad, že se vše rozeběhne ve 20 hodin. A já nemám (skoro, abych nepřeháněl) co dělat, zato Michal se pěkně potí. A tak sem zapíšu, co se vůbec děje 🙂


Je to tak: když jsme Cinetik zakládali, měli jsme sice hromadu čísel a průzkumů, ale přesná data o tom, jak si lidé budou DVD po internetu ve skutečnosti půjčovat, nám chyběla. A tak jsme postavili první verzi systému nazvanou Fáze1, o které jsme již tehdy věděli, že se za pár měsíců vezme, přepíše celá a stará verze vyhodí. A tak se i stalo – bylo potřeba tolik změn a úprav, že Fáze2 je úplně jiný systém.


Fáze2 software přinese CSS design (to zase tolik práce nebylo, snad jen pro Míru Kurčeru), přinese několik náplastí na moje obsese se statistikami a prognózami, přinese nové a podstatně lepší možnosti expedic pro naše zákazníky, přinese náplast na boříkovy bolístky s ručním vkládáním došlých plateb a podobné věci, které nás dlouho trápily.


A tak tu sedím, empaticky podporuji Michala, aby databázi bez problémů zkonvertoval tak, jako už několikrát cvičně a přemýšlím, jestli když se mu to nepodaří, pojedu na Nuselák nebo sáhnu po oprátce 🙂 Bořík jel do kostela zapálit svíčky. A poslední stovka DVD expedovaných starým systémem právě odputovala na poštu…


PS: Navíc jsme tento týden dokončili prospekt pro investora, takže pokud máte zájem investovat do DVD businessu, klidně se Boříkovi ozvěte :)


 

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.