Mobilní noviny jako Java aplikace


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Ještě než se půjdu zahrabat, napíšu sem o aplikaci Mobilní noviny, se kterou přichází iHned (uf, automaticky jsem napsal iDNES). Je to Java aplikace instalovatelná přes WAP, která vám umožní stahovat si a ukládat si zprávy a TV program přímo do telefonu.


U aplikace Zprávy je telefon je schopen uchovávat – dle typu telefonu – minimálně 6 titulků a stručných popisů v šesti informačních kanálech. Ty se aktualizují stažením ze serveru iHNed.cz tak, že nově stažené zprávy vytlačují zprávy nejstarší. U aplikace TV je možno si stáhnout TV program až na týden dopředu. Veškeré zprávy lze procházet buď pouze jako titulky, nebo i ve formě stručných popisů obsahu. Pokud budete mít zájem přečíst si celý článek, stačí volbou „Detail“ dočasně stáhnout ze serveru jeho kompletní znění. Listování detailem článku je např. oproti WAPu velmi pohodlné. Kvůli omezené kapacitě paměti mobilního telefonu, není však možné kompletní článek po přečetní nadále uchovat.


Podrobnosti najdete na www.mobilninoviny.cz nebo na wap.mobilninoviny.cz ve wapu. Hezká vychytávka, uvidíme, jak se chytne. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby se seznam zpráv dal aktualizovat přes datové GPRS a ne přes WAPové (a dražší).

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.