Mobilní hra ovládaná vestavěným fotoaparátem: Moorhen Camera X

Čekal jsem, kdy někdo přijde s další praktickou ukázkou využití fotoaparátů vestavěných do mobilního telefonu. A hle, je to tady – tentokráte v zábavní oblasti, tam je to řádně třeba. Už žádné snímání ISBN kódů z knížek a online porovnávání nabídek, tentokráte se čočka v mobilu využije přímo k ovládání hry. S inovací přichází firma Mobile Scope a jde o mobilní verzi Slepiček, hry Moorhen. Ta se na trh bude dodávat i ve verzi Moorhen Camera X,tedy ovládaná čočkou aparátu.


Jak toto ovládání funguje? Jednoduše – aparát snímá pozadí a podle směru změny pozadí usuzuje na to, kam pohybujete telefonem. Podle toho se na displeji přesnuje zaměřovací kříž. Střílet už musíte vyhrazenou klávesou, s tím kamera nepomůže – aktivovat střelbu posunem telefonu vpřed či vzad by asi nebylo moc praktické. Zdroj: TZ Mobile Scope. Cena hry mi není známa…


Samozřejmě hodně záleží na tom, jak teoreticky hezký popis bude fungovat v praxi, tedy jak si telefon poradí s hraním na nevýrazném pozadí, jak rychle bude reagovat a také jak jemně půjde reagovat, zda bude možné ho přizpůsobit zvyklostem jednotlivých hráčů. Trochu mne to upomíná na moji optickou myš v práci. Je super. Jenže mám taky luxusní stůl z broušeného skla. A ten myš jaksi ne. Takže na luxusním stole pod úžasnou myší mám počmáranou papírovou obálku a s ní to funguje :) 


Update: čtenář v diskusi připomíná, že ovládání kamerou má i komáří hra v Siemens SX1, takže Slepičky nejsou první…