Mobildrobky: Samsung spolupracuje s RIM na bezdrátovém emailu, T-Mobile objednává Treo 600, NTT DoCoMo v ráži

Patrick Zandl · 30. leden 2004 Opravit 📃

Dvě zajímavé zprávy v jeden týden na téma mobilního (bezdrátového) emailu. Tak především společnost RIM (výrobce v USA tak populárního BlackBerry) a Samsung podepsali dohodu o spolupráci na vývoji email prostředí pro mobilní telefony, které by umožnilo co nejefektivnější práci s emaily. Abychom byli přesní, Samsung tím zahrne přístup k RIM serverům služby BlackBerry do software svých mobilů. RIM tím zvýší dostupnost své služby a Samsung zase bude moci nabídnout něco zajímavého pro firemní klientelu, protože BlackBerry služba je určená především pro čtení dat z firemních email řešení. Není to nic na způsobu bezplatné email schránky... Zdroj:CanadaIT.

Japonský mobilní operátor NTT DoCoMo včera oznámil, že počet uživatelů jeho 3G sítě přesáhl 2 miliony. Hezký výkon, ještě na konci roku jich bylo o dvěstě tisíc méně. Zdroj: infoSync. Aby si to osladil, bude svým logem i-mode sponzorovat tým F1 Renault. Zdroj: AFP. DoCoMo také likviduje jednu ze svých velkých spoluprací s Microsoftem, firmu Mobimagic. V té měl MS podíl 16%, zbytek patřil DoCoMo. Firma pracovala na vývoji mobilních produktů pro přístup k firemnímu groupware z PDA vybavených OS Microsoftu a z i-mode telefonů. NTT DoCoMo už dříve prohlásilo, že se zaměří na podporu Linuxu a Symbianu a dokonce se stalo prvním operátorem, který si koupil Symbian licenci. Není se ale zase tak co divit, NTT DoCoMo výrobcům dodává přesne návrhy a specifikace telefonů a výrobce je pro DoCoMo vlastně jen montuje, takže se licence k Symbianu hodí. Zdroj: PMN.

Podle serveru Gizmodo se Treo 600 v barvách T-Mobile nedostane na trh dříve než v březnu. Snad i na náš trh...

A naposled špatná zpráva o WiFi kartách SD pro Palmy: San Disk opět nenápadně posunul termín jejího uvedení na trhu a to na druhé čtvrtletí letošního roku. Já jsem věděl, co dělám, když jsem před pár měsíci svého Tungstena prodal, fakt nehodlám čekat, až se Sun Disk s Palmem uráčí nabídnout WiFi podporu...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook