Mobildrobky: Ogg Vorbis pro Symbian, Motorola a Linux


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Nadšenec jménej Leif Wilden naprogramoval přehrávač Ogg Vorbis souborů (hudební soubory podobné MP3) pro operační systém Symbian a grafická prostředí UIQ (tedy SEr P800) a Series 60 (tedy Nokia 3650/7650 a další). Ovšem pokud telefon nemá rozšiřující paměť, mnoho hudby do něj nenacpete. Ogg Vorbis Player najdete zde.


O Motorole je známo, že ráda experimentuje, když se při tom neplatí velké licenční poplatky. Koncem minulého týdne byla oznámena dohoda mezi Motorolou a Trolltechem o tom, že Motorola ve svém mobilu A760 použije prostředí Trolltechu Qt, oblíbené GUI vývojové rozhraní pro Linux. Motorola A760 by měl být slušně nadupaný mobil. Zdroj: WDN. Ale jen se mi to zdá, nebo se Linux v mobilech zatím neprosadil? Dost možná proto, že zatímco Linux staví hlavně na bezpečnosti, u mobilů je potřeba hlavně ergonomie ovládání, což nikdy lidem kolem Linuxu nešlo…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.