Mobildrobky: Mobs video – video pro mobily, Nokia dokupuje podíly v Symbianu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na světě je další server nabízející stahování videoklipů na mobilní telefony. Tentokráte ale zadarmo. Jmenuje se Mobs video, podporuje úctyhodnou řádku telefonů a nabízí také slušný výběr videozáznamů.


Společnost Nokia odkoupila podíly v Symbianu od společnosti Psion – celkem se tak dostala na 63,3% podílu a převzala tak kontrolu nad Symbianem. Za podíl 31,1% zaplatila přes 256 milionů dolarů. Ihned se samozřejmě objevují spekulace, jak se to dotkne Symbianu a vítězství Microsoftu. Zdroj: AFP/Yahoo. Na MSMobiles se objevil další zajímavý článek s nadpisem Microsoft is good, Nokia is evil – it is that simple, už to mluví za vše 🙂 Co si myslím já? Odkupem akcií se nemění z krátkodobého hlediska nic, nedá se říct, že to Bill může v mobilech zabillit. Co je důležité, že Nokia může tlačit na strategii do směrů, které spatřuje jako podstatné – tedy ke 3G a hlavně k mobilnímu hraní…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

1 komentář