Marigold.cz » Mobildrobky: Hlavenka o Google, videotelefon usvědčil policii z rasismu, recenze Danger Colour Hiptop
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Dnešní průlet zajímavostí z internetu bych začal článkem Jiřího Hlavenky věnovaný Google a jeho prodeji/IPO – Google na rozcestí. Článek rozhodně stojí za přečtení, tradiční Jiřího styl vysázet do několika odstavců řadu informací a pospojovat je, se opět osvědčuje, je to napínavé čtení. Kdo umí, umí. Ne každému se lze zavděčit a tak ještě na okraj vyjímám z diskuse dva protichůdné názory na článek: Sice bych si dovolil s některými drobnostmi nesouhlasit, ale jinak opět špičkový článek. Za to by se vážně mělo platit. Škoda, že nikdo jiný na českém internetu nedokáže psát tak výborně analytické články. A druhý: uz ma mrzi, ze som zabil 2 minuty citanim tychto zvastov! Na doplnění ke článku, četl jsem několik burzovních analýz věnovaný pozici Google a z velké části souhlasím s tím, co Jiří Hlavenka píše. I když studie zpravidla připomínají, že Google měl vždy nějaké překvapení v rukávu a většinu výtek dokázal proměnit ve své přednosti. I přesto ale studie odhadují, že Google zaujme především individuální investory, zatímco velké fondy a banky budou mít obavu z jeho nadhodnocení. Jak ohodnotit to, že máte prsty na vyhledávání informací? Na IPO Google se těším 🙂
Další zdroje k samostudiu:
Fortune: Can Google Grow Up? (nutné, přečíst!)
Leader: Google IPO a sign of things to come (Silicon.com),
WebmasterWorld diskuse Google IPO Watch, Finance, and Business Operations


Z dalších článků, které zaujaly, bych zmínil článek A blatant act of racism by the Portland police věnovaný tomu, jak občan v USA nafotil na telefon vybavený fotoaparátem policii při nějakém brutálním zásahu. Moc jsem nepochopil, co to bylo za zásah, více mne zajímalo zamyšlení v článku nad tím, jak moderní technika přispívá k boji se státní debilitou.


Do třetice nabízím odkaz na recenzi barevného Danger Hiptopu, zajímavého chytrého telefonu v nabídce T-Mobile USA, k nám se ovšem nevozí. Možná škoda. Pozor, na první fotce je opravdu vysmátý číňan, málem mne to odradilo od dalšího čtení.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:53 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář