Ministr Vladimír Mlynář se připojil k CzFree

Prostřednictvím komunitní broadband sítě CZFree.Net se dnes na internet připojila domácnost ministra informatiky ČR Vladimíra Mlynáře. Node se jmenuje micr, připojuje se přes AP octarna a využívá služeb internetové brány Prometheus, která je připojena přes node arachne. Toliko hlásá první příspěvek v diskusi na toto téma od Xchaose na CzFree Netu.


Stejně jako ostatní diskutující si říkám, že je to hezký PR zářez na pažbě CzFree Netu a jsem zvědav, kdy to projde televizí a mass médii jako příklad toho, že ani ministr informatiky si nemůže pořídit ADSL za ty ceny, co nám Telecom diktuje.


Xchaos instalaci u Mlynáře komentoval takto: „No, ještě že u toho mého připojování nebyla žádná televize. Včetně prvního měření signálů na střeše jsem tam byl 4x !!! 🙁 2. pokus byl s USB klientem nevyšel kvůli slabymu signálů z nového AP (skz stromy), na 3. pokus byl připojený, ale nechodila mu ethernetova karta kterou jsem dál do PC – takže jsem nakonec šel koupit kvalitní kabel a síťovku i s originál instalackama pro Windows 98, a dneska to dotáhl až do PC. Trapný. Já holt s téma windows nemám vůbec praxi, no… ale když některý lidí na ten linux prostě neukecáte, a některým si to ani netroufáte navrhnout…“