Michael Polák k jednání CzFree InWay

Patrick Zandl · 3. únor 2003

Michale Polák (xChaos) zaslal následující poznámku k jednání mezi CzFree a InWay:

"Ta jednani byla soukroma, a hlavne jsme zatim k zadnemu zaveru nedospeli - probiraly se zatim otevrene technicke moznosti, a zatim se nedospelo k jednoznacnemu zaveru. Ruzne gatewaye v czFree jednaji s ruznymi subjekty - TransgasNet, PragoNet, Inway, CeCOM, GTS, Tele2 - a s radou z nich maji normalni smlouvy, a funguje to.

Neni pradva, ze by czFree odmitlo cokoliv garantovat - czFree je tvoreno svymi cleny, a ja jsem na svych a spolupracujicich AP (toho casu 4) schopen garantovat ledacos. Pochopitelne, garantovane sluzby nejsou tak levne jako negarantovane, a uz vubec ne bezplatne. Ale predevsim - Inway po me potrebuje jedinou vec, a sice abych garantoval, ze budu za poskytovane sluzby platit - a protoze od Inwaye ruzne internetove sluzby uz nakupuju vice nez pet let, a to ne zcela zadarmo, tak me asi Inway bere jako celkem normalniho zakaznika, coz se ovsem nikde na Marigoldu neobjevilo."

Marigold jen dodává, že problém nevidí v garantování placení za poskytované služby, to by snad mělo být už dnes samozřejmostí. Problém vidí v tom, že CzFree nemůže svým členům nařídit, aby umožnili firmě InWay (nebo jiné) namontovat na jejich stanoviště techniku. CzFree o to může svoje členy požádat a ti mohou či nemohou vyhovět. Proto si Marigodl myslí, že CzFree nemůže nic garantovat - garantovat toto mohou až jednotliví členové. A to už není tak zajímavé - musí se jednat s každým zvlášť. Nu, uvidíme jak to dopadne...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook