Mešoidní kostka Meshcube je open source

Patrick Zandl · 14. červen 2004

Na mesh sítích si ulítávám, fascinují mne a strašně toužím si jednu postavit (je to hned za výletem na Mars). A tak mne potěšilo, že mešoidní kostka, o které jsem kdysi psal z CeBITu, je open source (GPL) a má i nové informativní stránky. Kostka se nově jmenuje Meshcube - zcela překvapivě, že :). A má svůj web meshcube.org.

Meshcube od 4G Systeme GmbH

Na tomto webu si v prvé řadě povšimněte vstupu do CVS repository, kde jsou ke stažení zdrojáky, takže si můžete udělat svoji kostku ze svého hardware a ani to nemusí být kostka. Pokud chcete, můžete si za 200 euro (tedy asi 6200 Kč) pořídit přímo Meshcube, cena záleží na výbavě, kterou požadujete. Nakoupit můžete i jednotlivé díly. Kostka obsahuje Power over Ethernet, WiFi (B/G dle ceny), možnost druhé WiFi karty, 4OO MHz MIPS procesor, 64MB RAM / 32 MB flash paměti, USB, má spotřebu ccca čtyři watty a nemá žádné pohyblivé části. Na samoorganizující se sítě je jak dělaná. Co mne trochu mrzí je absence bandwidth managementu - takový WonderShape by se hodil. Výrobcem kostky je 4G Systeme GmbH - dělají ještě Access Cube sloužící pouze pro připojení.

Takže - jestli chcete stavět bezdrátovou síť, může se Meshcube hodit. A kdybyste ji někdo kupoval, dejte mi vědět, chtěl bych se na to také podívat...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook