Marigold.cz » Mešoidní kostka Meshcube je open source
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Na mesh sítích si ulítávám, fascinují mne a strašně toužím si jednu postavit (je to hned za výletem na Mars). A tak mne potěšilo, že mešoidní kostka, o které jsem kdysi psal z CeBITu, je open source (GPL) a má i nové informativní stránky. Kostka se nově jmenuje Meshcube – zcela překvapivě, že :). A má svůj web meshcube.org.

Meshcube od 4G Systeme GmbH

Na tomto webu si v prvé řadě povšimněte vstupu do CVS repository, kde jsou ke stažení zdrojáky, takže si můžete udělat svoji kostku ze svého hardware a ani to nemusí být kostka. Pokud chcete, můžete si za 200 euro (tedy asi 6200 Kč) pořídit přímo Meshcube, cena záleží na výbavě, kterou požadujete. Nakoupit můžete i jednotlivé díly. Kostka obsahuje Power over Ethernet, WiFi (B/G dle ceny), možnost druhé WiFi karty, 4OO MHz MIPS procesor, 64MB RAM / 32 MB flash paměti, USB, má spotřebu ccca čtyři watty a nemá žádné pohyblivé části. Na samoorganizující se sítě je jak dělaná. Co mne trochu mrzí je absence bandwidth managementu – takový WonderShape by se hodil. Výrobcem kostky je 4G Systeme GmbH – dělají ještě Access Cube sloužící pouze pro připojení.

Takže – jestli chcete stavět bezdrátovou síť, může se Meshcube hodit. A kdybyste ji někdo kupoval, dejte mi vědět, chtěl bych se na to také podívat…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:49 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář