Meshování (samoorganizování) bezdrátových sítí


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Nedávno jsem našel báječný překlad pojmu mesh sítě – samoorganizujícíse sítě. Bohužel už si nepamatuju kde, až později mi totiž došlo, o co jde a jak je to báječný překlad. Autorovi (žel neznámému) gratuluji a hodlám jej používat 🙂


Takže, mám tu několik odkazů k samoorganizujícím sítím. Především na jednu již fungující holandskou nazvanou FolDerEn. Jejím heslem je Free but not „for free“ – a je to síť komunitní. Tato síť používá (resp doporučuje) již hotový hardware Soekris jakožto embended PC, zde je popis ale holandsky.


Pokud vás láká si nějaký takový hardware pro AP udělat sám, tady jsem našel diskusi o další báječné miniatuře o rozměru vyššího chladiče procesoru… tady je přímo pro embended PC určená deska P50x Spider od GMS.


A tady je přímo zkompletované Outdoor MeshAP za 450 USD rovnou s celou komunitní sítí UltraMesh. Mesh sítě se těší větší a větší oblibě – i v ČR mi už dva lidi slíbili, že mi napíší o svých pokusech a pokrocích a vykašlali se na to 🙂


Tak snad vás chytne také nějaká inspirace.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.