Mesh hopper – mesh architektura pro Windows


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Firma BPO Solutions představila na londýnském WLAN Event svoji mesh architekturu pro Windows platformu. Jmenuje se to Mesh hopper a mělo by to umožnit každému Windows počítači zapojit se a spoluvytvářet mesh síť – podporuje to všechny 802.11 deriváty a vypadá to opravdu moc slibně. Pokud nevíte, co je mesh síť, přečtěte si tento článek na Marigoldovi, je to zajímavá věc umožňující každému vytvářet vlastní síť na bázi P2P a předávat provoz od jednoho počítače k druhému. ČTÚ se všemi licencemi jistě bude mít radost, až to k nám dorazí.


Více podrobností není o Mesh hopperu známo, pár marketingových slintů je na webu služby, ale jak to pořádně funguje nevím – Jullian reportoval z Londýna, že na stánku chytil jen hostesky a dostal jen papíry s obecným povídáním a tak to zkusí ještě dnes, snad tam chytí technika…


Na mesh sítě se těším, zatím všechna řešení byla docela těžkopádná, nebo obtížně dostupná a drahá. Přitom kouzlo mesh sítě je v jednoduchosti a dostupnosti i pro BFU – jen tak lze dosáhnout masovosti, díky níž bude mesh síť reálnou mobilní sítí!

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.