mBank spustil SMS a email notifikace

V souvislosti s nákupem Nintendo Wii jsem vyrazil do online bazarů a nakoupil pár her. Přitom se nedalo přehlédnout, že všichni prodávající měli účet v mBance a záležitost se vyřídila prakticky online během chvíle. My Sims jsem platil tak, že jsem si na Chodově nahoře v tatínkovském kouktu otevřel notes (je tam WiFi) a zaplatil. Jako za starých dobrých eBanka časů. Akorát zadarmo. Navíc je mBanka jedním z nejpoužívanějších příchozích dotazů do vyhledávačů na Marigoldu (první je iPhone samozřejmě). Tím se oslím můstkem dostáváme k tomu, že dneska oficiálně mBanka spustila SMS a emailové notifikace o zůstatku na účtu. Email notifikace chodí jednou denně, esemesková snad hned po události. Emailová notifikace je zdarma, SMS stojí 1,40 Kč, můžete si koupit balíček, kde to vyjde levněji. A když jsme u těch mBank novinek: mají také Inkaso, ale už delší dobu, já si ho nevšiml, bo to nepoužívám.

A když jsme u toho, VÚČAKO zkoumalo, jak je to s bezpoplatkovitostí služeb a přišlo na trik, jak přiúčtovává mBanka 2% na platebních kartách u operací mimo Kč a euro …

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

8 komentářů

 • Mohl bys napsat url kde si nakupoval hry na Wii? Děkuju

 • S tím inkasem to ještě není tak žhavé, třeba u Vodafone zatím nefunguje. Snad v květnu. Jinak spokojený zákazník mBank.

 • mne se na prodej her docela libi gamebazar.cz 🙂

 • Na nakup her pro Wii je vyborny http://www.torrentz.com 🙂

 • 2 banter: Inkaso pro Vodafone už funguje. Sám jsem si ho v internetové samoobsluze Vodafone nastavil o víkendu. Nebyl jsem mezi prvními.

 • Přesně tak mBank má dokonce předdefinované inkaso ke všem třem mobilním operátorům, takže není problém. Vtipně pak působí informace na Vodafone samoobsluze k Inkasu: „Zajděte ještě naposledy do své banky a pověřte ji k provádění inkasních plateb z vašeho účtu na účet Vodafonu 117399/5400. Nezadávejte ale žádný variabilní ani specifický symbol.“

 • Na to, ze si mbanka uctuje skryty poplatok som prisiel aj ja. Ale podla mna, to bude nieco ine ako autor clanku popisoval.
  Ked si pozriete toto:
  http://mbank.cz/pruvodce/kurzovni-listek.html
  je tam krasne vysvetlene, ze vsetky zahranicne platby (vratane Euro) su prevadzane cez „kurz prodej“, ten je presne o 1,8% horsi nez stredovy kurz.
  Ked som si spatne pozrel vsetky moje zahranicne platby, tak mi vyslo, ze mBanka navysuje cenu presne o 1,8%. To znamena, ze u VISA je tzv. crossborder fee 0%.
  Otazka zneje, ako bude mBanka zarabat na zahranicnych platbach pri kartach vydanych na Slovensku po 1.1.2009, ked sa prijme Euro?