Marigoldí WiFi jest tu

Patrick Zandl · 23. březen 2006

Vše se nakonec podařilo rozchodit, odchybovat - a slíbený WiFi tutorial je tu. Jmenuje se prozaicky Marigoldí WiFi, žádná velká invence se neočekávala. A najdete jej na adrese www.marigold.cz/wifi. Odkaz v horním menu nahradil již mrtvou a neudržovanou rubriku Hotspoty (těch je dost všude možně už).

Co že to je?

Je to přehled informací, které by se mohly hodit začínajícím zájemcům o Wifi. Pomoc s výběrem routeru, pomoc při stavbě sítě. Co a jak a kde udělat. Není tam zdaleka všechno. Ale je toho tam dost, opravdu dost. Momentálně je tam přes 100 000 znaků (jojo, ono to nevypadá), další zhruba stejný objem dat se tam ještě časem přestěhuje - spíše takové teoretické kecy.

To už je solidní porce materiálu.

A především - je to wiki.

Můžete spolupracovat. Můžete se přidat. Můžete informace doplnit, opravovat, přidávat tak, jak to ostatním pomůže. Každá ruka je vítána, protože jednotlivce těžko napadne všechno a ví všechno. Kupříkladu po mnoha zkušenostech jsem sepsal část o připevňování - používání vrutů, hmoždinek a kotev. Jo, hodně lidí nepoužívá chemické kotvy, i když by měli.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook