Marigoldí WiFi jest tu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Vše se nakonec podařilo rozchodit, odchybovat – a slíbený WiFi tutorial je tu. Jmenuje se prozaicky Marigoldí WiFi, žádná velká invence se neočekávala. A najdete jej na adrese www.marigold.cz/wifi. Odkaz v horním menu nahradil již mrtvou a neudržovanou rubriku Hotspoty (těch je dost všude možně už).

Co že to je?

Je to přehled informací, které by se mohly hodit začínajícím zájemcům o Wifi. Pomoc s výběrem routeru, pomoc při stavbě sítě. Co a jak a kde udělat. Není tam zdaleka všechno. Ale je toho tam dost, opravdu dost. Momentálně je tam přes 100 000 znaků (jojo, ono to nevypadá), další zhruba stejný objem dat se tam ještě časem přestěhuje – spíše takové teoretické kecy.

To už je solidní porce materiálu.

A především – je to wiki.

Můžete spolupracovat. Můžete se přidat. Můžete informace doplnit, opravovat, přidávat tak, jak to ostatním pomůže. Každá ruka je vítána, protože jednotlivce těžko napadne všechno a ví všechno. Kupříkladu po mnoha zkušenostech jsem sepsal část o připevňování – používání vrutů, hmoždinek a kotev. Jo, hodně lidí nepoužívá chemické kotvy, i když by měli.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

7 komentářů

 • Výborný počin, jenom jedna technická poznámka: nepodtrhával bych text při najetí, který není odkazem. Docela to ruší.

 • Ahoj všem, nevíte prosím někdo jak zařídit věc, která se v linuxu řeší přes iptables, ale ja ji z jistych duvodu potřebuji na WinServeru 2003: jde mi o to, když se do mé sítě přihlásí poprvé účastník a zadá v browseru nějakou adresu, aby se přesměroval na určitou web stránku s pokyny a získáním přihlašovacích údajů… Při dalším přihlášení by se mělo zjistit zda ma např. omezeny limit a opět jej přesměrovat či jej volně vpustit… Chtěl bych poradit výběr routeru a software, který bude potřebný. Na ceně nezáleží. Předem děkuji za každý nápad. Lze se dohodnout na odměně 🙂

 • teda patricku, co mi to děláš. Vždyť víš že o tom píšu knihu 😉

 • Aspoň máš z čeho opisovat 😉

 • Panove, vyborny pocin! Ale:
  "posledni_mile"
  "Odkaz vás zavedl na stránku, která ještě neexistuje"
  Verim az se to casem zaplni spoustou plnohodnotnych textu 🙂

 • [3] nevím, neřekl jsi mi to…

 • Zdá se že „Marigoldí wifi“:http://www.marigold.cz/wifi nefunguje. Byla zrušena?