Marigoldí vánoční dárek pro webshopy s WiFi technikou: reklamní pětistovka každému

Od té doby, co jsem naprogramoval reklamní modul pro textovou inzerci na Marigoldovi, jsem jeho jediným uživatelem a nemám rád, když takové hezké dílko leží ladem. Když jsem o tom tak přemýšlel, rozhodl jsem se pro malý vánoční dárek: každý WiFi shop, který nabídne slevu pro zákazníky přišlé z Marigolda, dostane kredit 500 Kč na onu textovou inzerci na Marigoldovi (za tu cenu přijde až 100 návštěvníků/zákazníků). Bez dalších podmínek – nemusí si nic kupovat, může ji vypotřebovat a už tu nikdy nic neinzerovat, není to žádný „bonus po proinzerování půl milionu Kč“ prostě je to pětikilo výměnou za slevu pro zákazníky z koncové ceny. Stejně ji na webshopu dává každý každému, jsou vánoce, tak nějak lidi ten váš webshop nalákat musí.


Nechci dávat žádnou podmínku, jaká ta sleva má být, samozřejmě bych nerad, aby tu někdo nabízel slevu 0,01%, takže řekněme, že to musí být alespoň jedno procento. Také chápu, že se kvůli tomu nikdo neposadí na zadek a nepůjdu přeprogramovávat webshop systém, čili je přípustné, aby se ta sleva inkasovala uvedením slova Marigold (nebo jiného) do poznámky při objednávce a tím se nakonec z faktury odečte slíbená sleva, jen je potřeba, aby to zákazník věděl a bylo to pregnantně vysvětleno.


Nyní drobné instrukce, jak toho pětikila kreditu dosáhnout: je potřeba registrovat se v rubrice Reklama na Marigoldovi vpravo v menu. Klidně si už zadejte i kampaň – následně mi pošlete email na cokoliv @marigold.cz a napište mi své uživatelské jméno, URL toho shopu a jakou slevu poskytnete. Já následně připíšu pětistovku kreditu a vy si můžete inzerovat po libosti. S inzercí se to má tak: je textová, je omezená délkou a platí se za každé kliknutí na reklamu – tedy se platí za zákazníka. Minimální suma je 5 Kč, při ní reklama přinese alespoň 100 klientů. Jenže místo je jen pro dva zobrazující se inzeráty a zobrazují se ty dva nejdražší, protože si může každý inzerent zvolit, kolik korun chce zaplatit za jedno kliknutí. Čili konkurent může nabídnout více, jeho reklama dříve vyběhne atd…


Závěrečné poznámky: nabídka platí do odvolání ergo do zahlcení systému – Marigold je maličký server s nízkou návštěvností, takže zase tolik místa na zobrazování té textové inzerce tu není. A nabídka platí jen pro stránky s nabídkou prodeje WiFi techniky či služeb, tedy žádné mobily, žádné prací prášky etc.