Marigold.cz » Marigoldí distribuce Linuxu pro APčka na dohled
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Už po iXté tu hlásím, že slíbená distribuce Linuxu pro APčka je na dohled. Jeden z Marigoldů hlásil významné posuny ve svém časovém zatížení a tím i v práci na distribuci. A to je super, takže o víkendu začnou první testy u mne doma (snad).


Abych objasnil podstatu marigoldní distribuce: jde o CDčko s instalací Linuxu pro PCčka, kde bude všechno potřebné. CDčko nainstalujete a můžete provozovat svůj hotspot a připojovat kamarády. Připojen je základní management hotspotu, aby bylo možno killovat uživatele atd a právě děláme pokusy i s centrálními blacklisty a možností managementu na dálku. Hodně z toho je sice jen na papíře, ale základní problémy jsme vyřešili. Bohužel se muselo přistoupit k tomu, že jsme omezili typy WiFi karet, které lze použít – ne každá vyhovuje a umožní nám dělat všechno co bychom chtěli. Doufám, že většině lidí to nebude vadit a těm co jo, ti si určitě umí udělat vlastní distribuci. Máte pravdu, nechystáme žádný zázrak, v podstatě jde o sesbíraný a dohromady sladěný dostupný software. Ale myslím, že vám to ušetří dost práce, až to bude.


O pokračujících testech a práci na Marigoldí distribuci budu informovat. Momentálně je nejdůležitější nevypadnout z okna, až budu montovat anténu na zeď paneláku 🙂

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 15:14 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář