Malý UPC Chello update k diskusím a limitům


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tak se mi za četné pomoci čtenářů a nakonec i lidí z UPC podařilo dohledat fungující stránky diskusního fóra UPC Chello a ty jsou na adrese http://home.ces.chello.cz/ - tam stačí kliknout na Diskuse v horní liště. Nyní chytík – jak se na tyto stránky dostat z oficiální adresy www.chello.cz? Tak že kliknete na ikonku Webmail! To mne, přiznám se nenapadlo.


Na adrese http://portal.dkm.cz/diskuse.php jsou diskuse založené někým ze zákazníků. Na druhou stranu tu běhá ticker informující o závadě na internetové lince Praha – Brno způsobující ztrátu packetů, takže to podává aktuální a vhodné informace, co víc si přát.


Kromě toho jsem zjistil, že UPC diskuse má také wapovou verzi a to na home.ces.chello.cz/wapdiskuze – surfovat v diskusi můžete i z mobilu a vypadá to slušně.


Nakonec k diskusi na Lupě věnované limitu přenosu dat na UPC, k čemuž si UPC nechalo v nové smlouvě zadní vrátka. Je to logický krok a přistupuje k němu hodně ISP, kteří chtějí mít možnost legálně skřípnout uživatele, kteří kapacitu linky využívají „trochu moc“ – například tím, že si na ní pouštějí P2P sdílení souborů a obšťastňují celý svět svým warezem. UPC zatím limit nezavedlo, že do smlouvy ale dalo takovou možnost. Není se čemu divit, přechod na značku Chello a s tím související změna smluv pro to byla ideální možnost. Bavme se o tom, až se limit dat bude zavádět a bavme se o tom, v jaké je výši. Konektivita není zadarmo, i když si to hodně lidí myslí.


PS: Zjistil jsem, že UPC dělá zajímavou akci: aktivuje vám nabídku 35 TV kanálů, pokud máte internet už delší dobu a dá vám slevu na ten internet tak, že vás ty TV kanály nic navíc nestojí. Je to na půl roku, operátor mne výslovně upozornil, že pak musím vypovědět ty dodatečné kanály písemně. Ditě vyhovuje, že je tam jeden francouzsky a já se konečně v noci můžu dívat na Business Channel na CNN 🙂

 

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.