Malé interní sdělení

Neradujte se předčasně. Titulní stránku Marigolda jsem zprovoznil proto, že jsem se na 3GSM kongres akreditoval jako „novinář Marigolda“ a nechtělo se mi na poslední chvíli to řešit a press oddělení kongresu by mohlo reptat. Za ty tři eurolitry to stojí. Navíc stejně většině zdatnějších došlo, že jsem na server jednoduše a prostě nahrál soubor nazvaný index.html, který má při servírování přednost před index.php, takže se k původní titulní stránce dalo dostat a nebylo proč ne.

Uznávám. Poznámka, že bych si zde mohl blogovat velmi neperiodicky, má něco do sebe. Trochu problém je v kázni a v tom, upřednostnit, co upřednostněno má být. Jestli znáte pojem pracovní přetížení, tak vás mohu hrubě ujistit, že se velmi pravděpodobně ani vzdáleně nerovná mému momentálnímu overloadu. Za posledních čtrnáct dní jsem pokročil tak daleko, že jsem vyřídil většinu urgentních emailů až do listopadu loňského roku a většinu SMS zpráv došlých do prosince a to je naprostý a definitivní pokrok. Z nejviditelnějších pracovních pokroků je, že jsem odevzdal první korekturu Flotily pouhý měsíc po termínu. Dlužno dodat, že jen proto, že se na tu knihu těším, jinak by se v normálním pracovním pořadí jen tak na řadu nedostala.

Anžto jsem v únoru v Barceloně na 3GSM a posléze v Mnichově na Inhorgentě, bude únor možná autorsky silnější, pokud se obtížím vzít si notebook s sebou. Nicméně drobná změna přijde: Marigold bude na pozvánky (tedy až bude a jestli bude).

O tom už jsem přemýšlel velmi dlouho a hodlám tak odfiltrovat nežádoucí návštěvníky. Jak už jsem říkal mnohokrát – nejde mi u weblogu o hrubou návštěvnost, ale o návštěvnost inteligentních lidí, což nenáhodní čtenáři povšechně splňují (blba bude těžko zajímat dlouhodobý vývoj 3G sítí), zatímco přišelci z vyhledávačů už zdaleka nemusí. A vysvětlovat jim pravidla, základy a dogmata dokola, mne neba. Buďto se tomuto problému budou přizpůsobovat články (haha, na to zapomeňte), nebo čtenáři – a rozhodl jsem se pro to druhé.

Pozvánky budou obecně dostupné – každý, kdo ji bude mít, bude moci pozvat kohokoliv, ale samozřejmě bude za něj zodpovědný a když se jím pozvaný projeví jako hulvát, černý puntík nemine i zvoucího. Inu, čínský princip tří rodin má něco do sebe.

A kdy to bude? Miles na tom pracuje, bude to modul do Textpatternu (Blog:CMS už nechci ani vidět) a až to bude mít, tak to bude mít. A když to nebude mít, tak to prostě nebude – to je jasné 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

65 komentářů

 • Chapu to a ac nejsem rad (nebot pozvanku nemam, nebo si to aspon myslim, od koho dostat), nezbyva mi nez se s tim smirit. Tak hodne preji hodne stesti a Flotile uspesne knizni vypluti.

 • treba i ja nejakou pozvanku dostanu, i kdyz tu nemam zadneho znameho … snad se nejaka najde 🙂

 • [1] Pripojuji se k Radkovi. Nejsem z oboru, tak jsem skoro necetl recenze jednotlivych pristroju, ale cetl vsechny trendove a spolecensky zamerene clanky (podobne jako clanky Petra Koubskeho, kdyz se k nim dostanu). Avsak verim, ze PZ nevydrzi po letech nepsat, nekomentovat a nekde budou jeho verejne dostupne uvahy. Diky za dosavadni!

 • [3] Aji ja si nemyslim, ze bych pozvanku mohl dostat, neb nejsem znamy ani Patricka, ani Noname, ani ooka. Tangerovo texty ctu a mam rad uz od dob mych vysokoskolskych studii, kdy spustil Mobil.cz, rad jsem chodil na Marigolda i tu Flotilu jsem precetl.
  Tak me napadlo, Tangero, ze bys mohl za pozvanku povazovat treba uctenku z knihkupectvi, az Flotila vyjde tiskem… 😉 Co ty na to?
  Hezky den vsem!

 • Patricku, tyto tvé problémy znám… Sám provozuji blog a kolikrát ty hrubé slova použitá v komentářích mě děsí a nutí bojovat proti nim. Je fakt, že jsem nikdy nepřemýšlel nad tím, že bych kvůli tomu svůj blog uzavřel, ale je to hrůza, jak někteří lidé, nevědíc nic o mě si dovolí moji vlastní osobu nazvat tak či onak, aníž by třeba přečetli kus z nějakého článku 🙁

  Ale přeji hodně štěstí a zdaru 😛

 • [2] To máš asi pravdu, ale na druhou stranu to zas nebude až tak jednoduché jako třeba kdysi u Google. U Google tě nikdo nekamenoval za negativní živly, takže si pozval v podstatě každého, kdo si řekl třeba na IRC a jediným omezením bylo pouze množství pozvánek. Tady budou lidi opatrnější, když na to můžou doplatit. V podstatě se nic extra nestane, když tu člověk nebude, ale chybělo by mi to. Mám rád Patrickův styl ještě z dob jeho působení v mobil.cz a na marigoldu to jsou obzvlášť perly. Asi jen tak nezapomenu třeba na článek o Paegasím 4G a větu znějící přibližně “Teenageři omdlívají a vyhazují nedojedené kostelecké párky“.

 • V podstatě mi je jedno, jestli bude tenhle server na pozvánky, bude zrušen nebo bude pokračovat jako doposavaď. Sice jsem sem chodil relativně často a občas tu bylo příjemné čtení, ale žádný citový vztah k tomuto serveru naštěstí nemám. Jenom nerozumím tomu, proč chcete odfiltrovat čtenáře? Proč vám vadí, když si článek přečte nějaký blb? Nestačilo by dávat pozvánky pouze pro možnost článek komentovat?
  A stejně si myslím, že to spíš zrušíte, protože s těmi pozvánkami bude akorát spousta zbytečné práce.

 • [1] , [2] a [3] koukám že nejsem jediný kdo má tento problém. Škoda.

 • [7] To těžko pochopíte bez hlubší znalosti podrobností. Až jednou budete ve svém oboru populární, zjistíte, že asi jen tak nemůžete na svém blogu ventilovat jakýkoliv svůj názor. Teda pokud se k nějakým dalším informacím v oboru chcete ještě někdy v budoucnu přednostně dostat.

  viz

  http://www.marigold.cz/item/weblogerska-umrti/category/rodina-a-pratele

  http://www.marigold.cz/item/pristi-sezona-nejista/category/rodina-a-pratele

 • Tento blog jsem si oblibil, rozsiril me obzory, ale take nikoho ze jmenovanych osobne neznam. Tak vskrytu dude doufam, ze se na mne jedna pozvanka dostane taky. Jinak jsem hodny ctenar, co nepise moc komentaru. Jen tak mimochodem si vzpominam, jak Mobil server poprve rozjel preposilani emailu na mobilni telefony. Hned prvni den jsem se zaregistroval a protoze jsem tehdy byl jeste neznale ucho, tak jsem udelal emailovy cyklus a vysledkem bylo zahlceni me emailove schranky a zhrouceni sluzby preposilani emailu na mobily. Timto se tedy chci vsem, ktere to postihlo, dodatecne omluvit – dokud se na tento blog lze dostat. Jeste jednou tedy : omlouvam se :).

 • Patricku, neodevzdal jsi knihu měsíc po termínu. Termíny jsem stanovil tak, aby byly realisticky dodrženy. Takže jsi mě odevzdáním 14 dní před mým interním termínem mile překvapil 🙂
  Tolik k time managementu 🙂

 • Je jasne, ze Marigold ma na prechod na pozvankovy system pravo, je to jeho blog.

  Ja sice tento zpusob rad nemam, nelibi se mi, ale to je muj problem.

 • A to nebudu smět ani číst? Přimlouval bych se za variantu pozvánek pouze na komentáře, když ti vadí náhodný vulgární návštěvník…

  Protože jinak mě to vážně mrzí.
  Pavel

 • [2] Pozvanky pujdou urcite koupit ne eBay 🙂
  ntw

 • Pozvánkový systém fungovat nemůže. Blb si cestu, jak škodit stejně najde. Dříve nebo později se najde nějaký záškodník, který články začne vynášet ven. To bude okamžik, kdy tenhle server definitivně skončí.

 • [13] Nez to bude do Textpattern dopsane, tak se take dovoluji primluvit "at se to dopise" ve verzi komentar na pozvanku. Protoze se tu s nikym, kdo by mne pozval neznam. Tedy alespon si to myslim. 🙂

 • Jéva.
  Osobně si myslím, že komentáře na pozvánku nic neřeší, protože, budou-li články jinak volně přístupné a dostane se k nim nějaký rýpač, exhibicionista anabrž provokatér, místo k důkladnému proždímání si najde, lhostejno zda zde nebo jinde. Pokud tedy pozvánky, tak IMHO i pro přístup.

  Na druhou stranu mám strach, jakým způsobem se vybere, komu dát přístup a komu ne, neb si myslím, že lidé jako já, kteří nemají potřebu někomu zasahovat do názorů a ani netouží opakovat už někým napsané názory (při slušném počtu komentářů na marigoldu se není čemu divit), jen aby se tu mohli nějak zvětšnit, by si rádi Marigolda četli rádi dál, ale nebudou mít přístup, protože jim bude odejmut z toho důvodu, že se v komentářích příliš neprojevili (a to ani v kladném smyslu a nejsou v podvědomí ostatních čtenářů marigolda apod.)

  A když už jsem se tedy tak rozepsal, tak bych s dovolením za Marigolda poděkoval, byl a je mi příjemným počtením.

 • Mrzi mne ze se ke mne taky pozvanka nedostane … neznam osobne (ani pracovne pres internet) nikoho, kdo cte Marigolda … sice jsem z oboru, ale jsem jen a jen student 🙂
  tak tady budu patrit k tem nejmladsim 🙂

 • Tak prvni dobra zprava po nekolika dnech, kdy jsem dostaval spise ty negativni zpravy. Jako treba info o nabouranem aute, druhy den o odhadovane cene opravy … a podobne. 🙂

  A dokonce se ani pozvankoveho systemu nebojim, naopak mu fandim.

  A jako clovek se zdravou davkou flegmatismu mne ani nedrti predstava, ze bych treba pozvanku nedostal. 🙂
  Zdrava davka optimismu mi naopak vnukava pocit, ze se nakonec i nekde urodi. 🙂

 • Jestě mě napadla jedna možnost. Udělat z toho server jen pro registrované, registraci by ovšem bylo nutné potvrdit SMS. Tedy by existovala jednoznačná vazba mezi uživatelem a mobilním číslem. Zlobivým čtenářům by pak mohlo hrozit třeba zveřejnění jejich čísla.

 • [20] Předplacené karty… možné právní problémy… Pravdu má Orrorin [15]. Pokud někomu články vadí natolik, že z toho má PZ potíže (přinejmenším profesní), je jediným úspěšným řešením blog uzavřít. Mě je to líto, ale chápu.

 • [21] Ha, nevšiml jsem si, že v obou případech odkazuji na Orrorina. 😮 Jsem to moták. 🙂

 • Možná bych měl lepší řešení než pozvánky. Sám autor přece se svojí firmou vyvynul systém mikroplateb. Takže by možná bylo dobré registraci zpoplatnit a poté každý měsíc platit tzv. udržovací poplatek. Osobně bych byl ochotný zaplatit jednorázově např. 60 kč a každý další měsíc cca 30 kč za učet. Rozhodně by tento systém dal autorovi přividělat a odradil by lidi co si sem příjdou jenom zanadávat.

  P.S. Možná vám připadá absurdní platit za přístup na blog, ale musí se nechat, že v jistých tématech je marigold nejlepším zdrojem informací na českém internetu.

 • nevím, kde tu někteří berou ten názor, že se musí znát s patrickem, oookem nebo mnou, aby pozvánku dostali, já to chápu tak, že pravidelní návštěvníci ji budou mít v podstatě všichni. Registrace pro příspěvky opravdu nic moc neřeší.
  Já jen doufám, že bude možnost zvolit publikaci komentáře i jako anonym (i když ve skutečnosti registrovaný uživatel), viz jak to má teď Lupa. Jinak bychom totiž mohli přijít o mnohé insider názory.
  Jinak ono by možná bylo zajímavé mít i poloveřejný (bez spamových údajů a jen pro registrované) seznam registrovaných lidí, a mít nějakou možnost hlasování o nových "členech" pro všechny, s právem veta pro patricka.
  Patrick taky asi dopředu nemůže říct, jestli a jak moc to bude fungovat, někdo do té řeky ale vstoupit musí.

 • [15] Blb by si cestu možná našel, ale ten pozvánkový systém je tu právě od toho, aby se zde takoví čtenáři eliminovali. A člověk, který sem přijde z vyhledávače, většinou nebude tak motivován, aby se snažil škodit. Já bych se toho nebál…

 • [17] Komentare na pozvanky by vyresily (pokud se system pozvanek nezvrhne) problem magoru pisicich vulgarni, nesmyslne a napadajici komentare. Otazka je, jestli Patrikovi vadi to, ze by si ho za clanky na Marigoldu brali do huby jinde. Reakce blogeru ve svych blozich na clanky jinde je prece jednim ze zakladu fungovani blogerske komunity (proc by jinak chytri lide vymysleli system trackback URL, ze?)

  Na druhou stranu, jestli budou pozvanky skutecne "obycejnym inteligentnim" ctenarum dostupne (jsem zvedavy jak se to rozlisi, podle poctu komentaru? Pristupu z IP? Nutnosti registrace?), souhlasim i se "zodpovednosti" pozivajiciho za pozvaneho.

 • [24] Nedokážu si moc představit systém, který pozná pravidelné čtenáře. Jak už tu několik lidí přede mnou psalo, tak si články pouze čtou a nezapojují se do diskuze. Jak takového pravidelného "čtenáře" poznat a dát mu přístup? Patrickovy se asi nebude chtít prohlížet výpisy přístupů z IP za poslední rok , dva. Já sám jsem napsal do diskuze pouze párkrát. Proto se obávám, že to bude trvat relativně dlouho, než se systém pozvánek rozšíří. Bojim se, že se z tohoto blogu stane soukromý deníček pro velmi úzkou skupinu navzájem se znajících lidí. Tím by podle mne ztratil hodně ze svého smyslu 🙁
  Samozřejmě autor má právo udělat si co považuje pro něj za nejlepší, jen se přimlouvám za verzi s pozvánkama pouze na komentáře, nikoliv na čtení článků.

 • Teď mě ještě napadlo co zavést systém dvou rolí. První přístup pouze pro čtení by se dal získat nějakou registrací či nějak podobně za lehčích podmínek. A druhý "plný" přístup včetně možnosti zapojit se do diskuze udělat třeba na ty pozvánky s osobní zodpovědností?

 • Obdivuju, ze jsi upustil od extremnich reseni naprosteho zruseni stranek a gratuluji k napadu s pozvankami. Snad se vynalozene usili vlozene do tvorby pozvankoveho modulu a hodnoceni uzivatelu patricne vyplati.

  Budou-li pozvanky nutne i pro cteni clanku,doufam, ze nejaka dorazi i ke mne. Diky.

 • chci se zeptat – jak běhá mečík? 🙂

 • Patrick se se zrušením svého webu dostal až do televize. Náhodou jsem včera v hlavních zprávách zahlídl Lukačoviče, jak hovoří o tomto webu a říká, že to je obrovská škoda. Zřejmě mu bylo velmi líto, že web bude smazán.

 • [32] Lukacovic to rikal jako glosu na otazku ohledne snahy nejake statni instituce, ktera chtela vytvorit archiv zrusenych stranek na ceskem internetu … to tu budeme za miliony delat neco, co uz je hotove na web.archive.org … ach jo

  [6] jak jsem to pochopil, melo by to fungovat tak, aby pozvanky dostali "normalni" ctenari … problemem je, ze se to dost tezko pozna 🙂

  [8] pevne verim, ze se na nas dostane 🙂

  [24] kdovi, jak to nakonec skonci, ale je usmevne si predstavit situaci "Uzivatel ZigiPigi oslovuje forum, aby schvalilo uzivatele PepaCteMarigolda s komentarem:"Chlapi, znam ho, je to ferovej kluk, tak ho schvalte."" 🙂
  Ja osobne bych to udelal podobne jako google s tim, ze az si to sedne, bude mit Patrick moznost ty, co mu nevyhovuji, postupne odfiltrovat + dat cerny puntik tem, co je doporucili.

 • 2.ledna jsem si připadal, že na netu už nebude co číst, ale teď se vě mě probudila jiskra naděje a radost, že Marigold neumře! Pozvánku taky nevím od koho získám, ale v doufám to! A kdyby se to nakonec nepovedlo tak díky za super info WEB.
  Radek

 • Také se přidám. Sice bylo již vše podstatné řečeno, ale jako hlas z davu čtenářů se přidat musím.

  Přestože jsem z oboru, přispíval jsem do diskuzí jen minimálně. Z firmy (LEVI) četli Marigolda asi čtyři lidé, o kterých vím a asi tři další mimo firmu, kterým jsem o Marigoldovi řekl. Pokud vím, tak do diskuze přispívali stejně tak minimálně jako já, pouze když měli pocit, že informace, kterou napíší, měla smysl a ostatní obohatila. Nikdy nás nikoho nenapadlo u Patricka, Nonama nebo Ooka lobovat za prosazování našich značek nebo ho "natírat" za pozitivní recenze značek jiných. Vždy jsem tento blog rád četl a pokud to bude možné, budu ho číst i nadále. Myslím si, že mluvím i za ostatní mně známé čtenáře.

  K věci. Nevím jak by se ke mně nebo k ostatním "ona pozvánka" mohla dostat a když tak v jakém časovém horizontu. Patricka se snažím chápat, asi se do jeho situace plně nevcítím. Převládá u mě smutek nad hrozbou zaniknutí tohoto blogu. Chci, aby to fungovalo a aby to fungovalo jak má.

 • Ahoj,
  nevěřil jsem, když mi na ICQ vyskočilo, že Marigold žije. Ale možná tomu tak je…
  Rozhodně chápu důvody autora blogu, nicméně jsem z toho byl docela zoufalý a reporáž v ČT na téma archiv internetu mě jen utvrdily v tom, že stárneme asi rychleji než je zdrávo. Stále častěji pozoruji, že kvalitní obsah z Internetu mizí a patosu přibývá. Je to snad obraz naší společnosti? Když skončil Marigold, řekl jsem si že teď už je asi opravdu definitivní konec. Proto jestli chybí pozitivní reakce (mlčící většina), tak tady jeden je:
  Díky za vše co se ke mě dostalo prostřednictvím marigoldu, ať už bude pokračovat nebo ne, rozhodně budu vždy na tento vyjímečný počin na českém internetu vzpomínat v dobrém (ale radši bych pokračoval ve čtení…)

 • pokud uz pozvanky, pak se taky primlouvam, aby byly pouze na komentare – maji-li resit dany problem.

 • Tady jsou to ale hrozně pohřební řeči.

  Trochu života, naděje a optimismu. 🙂
  Vždyť je venku hezky. Sice kosa, ale svítí sluníčko.

 • Tady jsou to ale hrozně pohřební řeči.

  Trochu života, naděje a optimismu. 🙂
  Vždyť je venku hezky. Sice kosa, ale svítí sluníčko.

  Už jen proto by měl Patrick publikovat na internetu dál.
  Jinak způsobí depresivní úpadek svého publika. 😉

 • [39]
  kosa nevadi, ale ten led 🙁
  jinak – co se tyce pozvanek bych se take rad prihlasil
  co se tyce clanku – uvitam i jine nez telekomunikacni, ostatne kdyby byla chut rad bych se vyptal na jedno kdysi publikovane tema ohledne navstevy Pyreneji

 • [37] tady je imho problem, ze tangero si nebere servitky a pak to cte jaksi nekdo uplne jiny, nez si patrick predstavoval, a pak na nej kdosi neznamy vytahne "snad to nenapisete na marigoldovi", jak to tu nekdy uz psal

 • [41] Na vlastní kůži vím jak ssi Patrick upadl v nemylost u mnoha lidí. Sám jsem dělal www stránky o jednom né moc rozšířeném sportu. Byli jedny ze dvou stránek o tomto sportu. Jenže postupně mi začali docházet informace, jelikož nikdo předemnou nechtěl nic říkat a když jsem se ptal proč, tak "že bych to zase napsal na internet" Lidé se holt popularity bojí 😉 . Nakonec jsem s webem skončil, jelikož každý furt řval jak jsou tam výsledky pozdě (většinou za 1-2 dny) apod. Ohledně diskuzí jsem měl opačný problém. U Za celé dva roky a několik desítek tisíc zhlédnutých stránek, jsem měl jenom 3 slovy tři příspěvky v diskuzi. Každý se bál projevit názor. Tak jsem s webem skončil. Parodie je, že ten druhý web věnovaný tomuto sportu skončil cca o rok později z opačného důvodu. Pod článkami se objevovalo stašná hromada nadávek a kritiky na autory článku i jiné osoby.

 • [37] Problém není v komentářích, ty jsou tu vcelku kultivované, až na ten spam v poslední době. Problém je v tom, že některé články čtou lidé, kteří by je podle mne z nejrůznějších důvodů číst neměli nebo já bych minimálně měl vědět, že je četli. Ty důvody jsou různé, začasté hlavně v tom, že ne vždy bohužel čitatel musí dosahovat mentální úrovně potřebné k bezproblémovému zkousnutí textu. Jak říkám, jsou to výjimky, ale někdy nepříjemné formy srážky.

 • [43] jo takže to bude dokonce tak, že budeš ke každému konkrétnímu článku vědět, který konkrétní registrovaný uživatel jej četl? To bude bomba. Ještě to pak chce dodělat možnost ke každému článku zatrhnout kdo jej může číst, takže až budu hanit Ericsson, tak vyhodím jeho zaměstnance a pod. 😉

 • [43] Takže jestli to chápu dobře, protože píšeš věci, které se některým lidem nelíbí, budeš je radši psát tajně, za jejich zády, aby to nevěděli?

 • [45] Ne. Budu vědět, že to vědí.

 • [46] Budeš vědět jen, že se to dozvěděli odsud. Další putování těch informací stejně neovlivníš.

  Ale já nechápu ani výhody toho prvního, takže nic…

 • [46] Patricku, nejak furt nemuzu pochopit, k cemu Ti bude dobry, ze budes vedet ze ONI vi 🙂 Vzdyt se to k nim muze dostat pres nejakeho prostrednika, ktery to potrefene huse rad nabonzuje, vubec to tu nemusi cist primo ten "postizeny"… Tudiz tim neziskas jistotu, ze vis, ze oni vi. Vzdycky se tem lidem nejak donese teply bonz, ze Marigold psal to a to, myslim ze pozvanky to bohuzel nevyresi. Muzes plz objasnit, jak jsi to myslel? K cemu ti vlastne bude dobre vedet, ze oni vedi?

 • Patriku, nedelej ze sebe primadonu ani zbabelce – oboji nejsi. Proste pis dal, tak jak myslis a jak chces, a my to budeme cist … mozna :o)

  A na nejake pozvanky se vykasli, spam klidne vymaz a nenech se vyprovokovat ani otravit nejakym blbem, kterych je na siti docela dost.

  Pravidelne ctu diskuzi na portalu chello, a sem tam nejaky fekalista ci sexualni maniak se tam objevi, ale to nas prece nemuze odradit!

 • No sila! Tak vitaj zasa nazad.

 • [49] Jeste prozrad, pod jakym nickem na tom chellu vystupujes. 🙂
  Nebo jen seda myska-ctenar v pozadi?

 • [48] …je to nějaké překombinované

 • Mám šanci dostat pozvánku, pokud tento web pouze čtu (tedy mě lze těžko dohledat mezi jakýmykoliv komentátory), přispívání komentáři neplánuji a jak se dívám na diskuze pod články, žádného z lidí zde komentujících neznám, abych od něj pozvánku obdržel?

  Děkuji za odpověď, nerad bych byl odříznut od tohoto webu.

 • [53] Jsem na tom stejně.

 • [53] No vidíš teď už jsi v databázi s jedním příspěvkem 😉 . Ne vážně taky by mě zajímal systém přidělování pozvánek čtenářům co nenapsali moc komentářů

 • [53] Nerad bych tvrdil, že je zcela jasně a detailně vymyšleno, jak dostat pozvánky k normálním čtenářům. Pokud nikoho neznáte, bude zřejmě omezená týdenní akce, kdy pozvány půjdou přes RSS, ale nepůjdou do agregátorů RSS. Rozhodně nebudu spamovat lidi, kteří se nějak přihlásili do diskuse – jen ty, co je znám osobně 🙂
  [48] No, to je jednoduché. Server doprovodí náhrada původní Creative Common licence, kde bude jasně stanoveno, že články nelze přeposílat a nesmí je číst lidé bez pozvánky atd. Takže až bude mít zase někdo nějaké blbé hemzy a bude chtít dělat dusno za článek, udělám mu taky dusno za porušení autorského práva. autorské právo je totiž metla na obě strany …

 • [56] Asi si budu muset po dlouhem odolavani poridit RSS ctecku.

 • [57] tak to ja taky, rozhodl jsem se pro plugin do Mirandy a zrovna dneska jim nejde stahovani 😉 Ale nakonec jsem ho nasel i jinde.

 • To se vám hodí, zavřít web a otevřít jen když z toho máte mít prospěch. Hulánovské manýry…

 • [7] Taky bych se přiklonil k názoru, že články může číst každý a do diskuze přispívat pouze na pozvánku, nebo registraci. Zavítám jsem velice málo kdy. Většinou přes vyhledávač a byl bych nerad, kdybych k článkům neměl přístup, protože něco řeknou a to i v souvislostech, které by mě nenapadly.

 • [59] Soudruhu, je to můj web, já si ho dělám a platím a budu si ho proto zavírat a otevírat, jak a kdy budu chtít.

 • [4] [60] test Predčasné parlamentné voľby budú 17. júna. Rozhodli o tom poslanci NR SR, keď schválili ústavný zákon o skrátení volebného obdobia Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR). Za návrh hlasovalo všetkých 143 prítomných poslancov.[61] [8]

 • [60] myslim si, ze je to fajn

  [62] ano je to super

 • nešlo by jen zamknout komentáře? ať si články čte kdo chce, ale komentují jen ti, kteří mají opravdu co říct…
  jednou přijdu přes vyhledávač a jindy přijdu zcela záměrně zkouknout příspěvky.
  a tohle je myslím můj první komentář 😉 nechci přijít o dobrý zdroj informací.

 • [64]
  mam stejnej nazor jako bos, taky chodim jen nahodne, ale clanky se mi libi a nerad bych o moznost precist si je prisel. na ty pozvanky bych udelal jen ty komentare.
  m