Marigold.cz » Lupa nabízí seznam hotspotů
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Lupa konečně po delší době zprovznila seznam hotspotů v ČR a to na adrese wifi.lupa.cz. Seznam obsahuje 15 poskytovatelů a 277 hotspotů, jeho partnerem je Eurotel.

Seznam hotspotů vypadá hezky, u každého hotspotu je vedená adresa, zda je zdarma (zdarma tu mají jen dvě lokality) a poznámka k dostupnosti signálu v lokalitě. Trochu mi chybí SSID, protože ne každý si jej musí pamatovat, na druhou stranu většinou je dost návodné. Je možnost přidat názor (jen pro registrovaného uživatele).

V databázi jsou pouze hotspoty, nikoliv komunitní sítě, což je největší požadavek, který v poslední době spatřuji u databáze hotspotů na Marigoldovi – abych rozdělil hotspoty a přípojné body určené jen pro trvalé připojení (WLL). V mém případě bylo potřeba se trochu vzdělat v PHP a začít vytvářet nové rozhraní pro databázi hotspotů. Nakonec se mi podařilo PHP i MySQL donutit, aby mi z databáze vypisovalo hotspoty (prototyp úspěchu), takže to vypadá, že dílo se jednou podaří a bude databáze hotspotů a WLL rozdělena a navíc i řádně protříděna a aktualizována.

Na Lupě najdete i nějaké WiFi tutoriály – psal jsem je já, jsou to aktualizované zdejší materiály.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:49 - Líbil se článek?

Je tu první komentář

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


1 komentář »

  1. Lupa za tím vidí jen business, takže bych to raději viděl jinde, třeba u tebe (i když ty taky ;-), a nebo mám rád http://www.internetprovsech
    P.S.: jak se ti ztratily články, tak tam chybí link na ten tvůj prototyp úspěchu, takže doplňuji – http://www.marigold.cz/hots

    Comment by noname — 2.8.2004 @ 15:51

Přidejte komentář