Lupa nabízí seznam hotspotů

Lupa konečně po delší době zprovznila seznam hotspotů v ČR a to na adrese wifi.lupa.cz. Seznam obsahuje 15 poskytovatelů a 277 hotspotů, jeho partnerem je Eurotel.

Seznam hotspotů vypadá hezky, u každého hotspotu je vedená adresa, zda je zdarma (zdarma tu mají jen dvě lokality) a poznámka k dostupnosti signálu v lokalitě. Trochu mi chybí SSID, protože ne každý si jej musí pamatovat, na druhou stranu většinou je dost návodné. Je možnost přidat názor (jen pro registrovaného uživatele).

V databázi jsou pouze hotspoty, nikoliv komunitní sítě, což je největší požadavek, který v poslední době spatřuji u databáze hotspotů na Marigoldovi – abych rozdělil hotspoty a přípojné body určené jen pro trvalé připojení (WLL). V mém případě bylo potřeba se trochu vzdělat v PHP a začít vytvářet nové rozhraní pro databázi hotspotů. Nakonec se mi podařilo PHP i MySQL donutit, aby mi z databáze vypisovalo hotspoty (prototyp úspěchu), takže to vypadá, že dílo se jednou podaří a bude databáze hotspotů a WLL rozdělena a navíc i řádně protříděna a aktualizována.

Na Lupě najdete i nějaké WiFi tutoriály – psal jsem je já, jsou to aktualizované zdejší materiály.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

1 komentář