Lomítko /2 – video z Barcelony

Tak tu máme první naše video z MWC 2008. Spousta problémů s jeho rozchozením, zapoměl jsem znělku doma, takže je tam nasmažená provizorní, přemázl jsem si rozloučení, takže končíme dost náhle atd. Chtěli jsme si to vyzkoušet, pohrát si trochu s videem. Stříhat to v sedě na posteli je něco jiného, než ve střižně, navíc od půlnoci a po malé párty, hm, má to své vady. Navíc iMovie 08 mne pěkně zklamalo. Musel jsem downgradovat na iMovie 6 a asi se budu muset naučit FinalCut 🙁

Máme verzi v DivX přes webplayer a také flash verzi, použijte, co je libo, obě mají cca 28 MB dat a video trvá zhruba pět a půl minuty…

První díl je o tom, co nás zaujalo na Mobile Inovative Forum…

Své dodává také Tomáš na svém blogu.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

10 komentářů

 • Čím tě zklamalo iMovie 08? Já sice kombinuju použití 08 a 06, poslední dobu však po 06 moc nesahám…

 • To je snad poprvé co vidím na blogu DivX WP, taky se stránka (na XP ve FF) načítala podezřele dlouho. Hned jsem využil nabídky na update a hle, Vista style (nebo MiB style?).

 • Vláda: možná poradíš, ale já na to nepřišel. Potřeboval jsem z videa odstranit obraz a použít jen hlasovou stopu a tu přiřadit k jinému videu a jeho hlasovou stopu vyhodit. Proč? My si povídáme, ale divák vidí video produktu, o kterém si povídáme. To se mi v 8 udělat nepodařilo a nenašel jsem to ani v manuálu. Slo by to přes externí program, ale na to, udělat to interně, jsem nepřišel.

 • LOL! Jedete kdoví kam a jako největší inovaci vidíte virtuální brýle, které jsem si zkoušel už na PC Salonu před 100 lety?

  Nějak se to pořád ne a ne prosadit. Asi to bude tím, že lidí s nepřebernými očními vadami je spousta a mozek každého z nich je zvyklý na úplně jiný vjem v každém oku, který žádný přístroj není schopen napodobit.

 • Patrick: tak toto je skutečně věc,co tam vadí i mě – standardně to nejde. Jde to oklikou přes garageband, ale v iMovie 06 je to pohodlnější… Přesně toto jsou ty drobnustky, proč občas ještě – ač nerad – po 06 sáhnu….

 • Střípky a zajímavosti se mi líbí a doufám, že jich ještě dost bude. Koukal jsem na verzi od stream.cz, protože druhý kodek zrovna nemám tak jsem jsem rád, že je možnost volby.

 • Střihací program co neumí jednoduše oddělit zvuk od videa? Tomu bych střihací program určitě neříkal 🙂

 • iMovie 😀 asynchron je previt 😀

 • Misha: ono je to pro střih domácího videa, kde málokoho napadá oddělovat zvuk a video. Na video z dovolené to netřeba. A pro takový účel je to fakt dobrý a silný program se strmou učící křivkou. Frantulda se netlemí, dobře ví, jak jsem na tom se střihem a človek se celý život učí 🙂

 • Já se přiznám, že jsem iMovie 08 také na chuť nepřišel. Když jsem viděl představení, celkem jsem se těšil, že to budu používat na skladování filmů z kamery (vše házím z kazet na disk) a jednoduché úpravy. Jako katalog OK, ale té editační části moc nerozumím. Jsem zvyklý na FinalCut (dříve na Premiere), se starým iMovie jsem si jakž takž poradil, ale u 08 jsem to po asi po dvou až třech večerech snažení se zabalil.