Logitech io – počítačové pero, co rozpozná psané poznámky


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tohle je parádní geekovina, kterou jsem našel v novém čísle Wired. Jmenuje se to Logitech io a je to vlastně digitální psací pero. Vypadá podobně jako chatpeny, které se snaží několik firem vyvinout a dodávat k mobilním telefonům, funguje ale maličko jinak.


Logitech ioPředevším io i píše – plní se normálními inkoustovými bombičkami. Pokud chcete, aby rozpoznávalo rukou psané písmo, musíte s ním ale psát na speciální papír, na němž jsou mikrotečky. Ty snímá optický senzor a podle toho poznává, co a jak píšete. Vestavěná paměť pera je schopná pojmout až čtyřicet stránek poznámek, stačí pak pero vložit do „kalamáře“ připojeného přes USB k počítači, stisknout synchronizační tlačítko a uložené stránky se přenesou do PC.


Jednotlivé stránky (ano, musí se koupit bloky a papíry od Logitechu) mají zaškrtávací okénka a můžete zaškrtnout, že právě píšete email, to-do nebo kalendářový záznam či jen tak píšete text. Podle tohoto zaškrtnutí se text při synchronizaci propašuje do té správné aplikace – text se uloží ve Wordu, email se odešle Outlookem či Notesem, to-do se přilepí jako virtuální post-it lístek na displej atd.


Logitech io má být pomocí externího software schopno opravdu rozpoznávat rukou psané poznámky a texty. Zda si poradí i s češtinou, to netuším, ale spíše pochybuji. Logitech io stojí 200 dolarů a další informace včetně nákupu jsou na stránkách www.logitechio.com – pokud si to někdo koupíte, ozvěte se 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.