Linksys WRE54G Wireless-G Range Expander

Linksys přišel s dalším výrobkem – jmenuje se WRE54G a firma jej označuje jako "Range Expander" – zvětšovač dosahu. Chvíli jsem si myslel, že jde o další zesilovač WiFi signálu (v některých zemích povolený), protože Linksys právě nedávno svůj poslední výrobek "Signal Booster" stáhl z nabídky, jenže v tomto případě jde o opakovač na bázi čipové sady Broadcom BCM4712.

Linksys WRE54G

Opakovač je založen na funkci WDS a Linksys deklaruje, že funguje s jeho 54G produkty, tedy nikoliv se staršími zařízeními Béčkové řady. Cena zařízení je 76 USD. Zdroj: stránky Linksys.

Nyní je třeba říci, že smysl této nabídky pro zákazníka mi poněkud uniká. WDS dnes obsahuje celá řada výrobků a pokud sáhnete například po levných ASUS přístupových bodech, dostanete více muziky včetně toho WDS za stejné peníze, ne-li méně. Prostudoval jsme specifikaci a WRE54G by mi přišel zajímavý, kdyby měl citelně nižší odběr, autonomní napájení, PoE nebo něco, co by jeho použití bez napájení usnadnilo a jeho existenci ospravedlnilo. Ale nic jsem nenašel. Takže to vypadá na takový Linksys výkřik pro ty, kdož si musí kupovat výhradně jeho výrobky…