Linksys vydal své dualbandové WiFi karty a bezdrátový přehrávač presentací


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Linksys oficiálně uvolnil svoji dualband WiFi techniku podporující jak 802.11a tak 802.11g (a tím samozřejmě i 802.11b, protože to je s Géčkem zpětně kompatibilní).


PCMCIA karta od Linksysu bude oficiálně za 99 USD.


Své dualband WiFi výrobky nedávno představil i Netgear, ten by měl začít brzy prodávat PCMCIA karty za 129 USD a v polovině roku by chtěl nabídnout i APčka a další WiFi techniku podporující A i G.


Pro Českou republiku je ale Linksys důležitější – Netgear zde své WiFi výrobky netlačí, zatímco Linksys je tu díky BlueComu i Levi slušně zastoupen. Ostatně příští týden by měly dorazit do ČR první singlebandové výrobky Linksysu s 802.11g a zájemce o tuto techniku také jistě potěší, že byl pro EU (a tedy i pro ČR, tady už EU jsme 🙂 schválen další Linksys výrobek s 802.11g a to LINKSYS WRT54G (router+accesspoint+4portový switch).


Linksys také představil svůj bezdrátový přehrávač presentací WPG12. To je zařízení, které se připojí na VGA konektor vašeho projektoru  a pomocí WiFi tento přehrávač může z kteréhokoliv počítače přijímat presentaci. Další možností je nahrát si PowerPoint presentaci do paměti tohoto přehrávače a počítač s sebou vůbec netahat – 32 MB stačí na ledasjakou presentaci. Podrobnosti o zařízení na této stránce.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.