Linksys SpeedBooster – další rychlejší WiFi tentokráte od Linksysu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Linksys v pondělí oficiálně uvedl produktovou řadu kompatibilní s 802.11g a založenou na Broadcom technologii Afterburner. Jde o proprietární technologii Broadcomu zaměřenou na zvýšení rychlosti v 2,4 GHz pásmu – Linksys si ji přejmenoval na SpeedBooster. Linksys v této řadě nabídne vylepšený oblíbený domácí router WRT54GS Wireless-G Router, WPC54GS PC Card – tedy picmicu do notebooků a WMP54GS PCI Adapter.


Linksys neudává, jakou rychlost SpeedBooster nabízí, jen uvádí, že skutečná síťová propustnost se zvyšuje o 35% – sám Broadcom se chlubí 125 Mb/s. Samozřejmě že k využívání SpeedBooster rychlosti potřebujete mít kompatibilní produkty, není přitom jasné, zda produkty Buffalo, které také využívají Afterburner, budou kompatibilní. Z hlediska čipové sady tomu nic nebrání. O Afterburneru v Linksys a Buffalo produktech už jsem také psal zde.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.