Linksys připravuje WiFi i pro konzolové gamesníky


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Ještě jsem Vreca nestihl informovat, ale jistě to udělám, když už je ve Státech na nějaké gamesnické sešlosti, aby se po tom podíval. Linksys připravuje nové verze svých WiFi zařízení, přičemž jedno je zaměřeno téměř výhradně na pařany – a to ještě na majitele Linksys WGA54gkonzolí.


Linksys WGA54G


jde o adaptér, který je možno připojit k ethernetovému výstupu jakékoliv herní konzole a tak ji připojit do bezdrátové sítě 802.11G, tedy až rychlostí 54 Mbps. Bez jakýchkoliv ovladačů je potvrzena funkčnost na Xboxu, Playstation 2 a GameCube. Linksys počítá s tím, že adaptér s radostí použijí pařani na různých LAN párty, kam jim bude stačit přinést svoji konzoli. Také pro domácí zasíťování se WGA54G může hodit. Samozřejmě ho nemusíte používat jen u konzolí, je možno ho připojit na cokoliv s ethernetem… cena není známa, uvedení na trh třetí čtvrtletí 2003.


Linksys WET54gLinksys WET54G


toto je ethernetový bridge s podporou 802.11g – a designově je vážně povedený, IMHO. Linksys se odklání od svého tradičního modročerného designu (i ten se mi líbil!) a jde do více futuristické kombinace černá stříbrná. WET54G je určen pro prosíťování konzolí nebo čehokoliv s ethernet boxem, podporuje také Power-over-Ethernet pro jednoduché zapojení. Linksys proklamuje, že WET54G můžete doma běžně používat k připojení do WiFi sítě a pokud je potřeba, můžete ho použít jako bridge i na větší vzdálenosti. K dostání bude zřejmě v létě. Cena


Poznámka na závěr: Vrecův blog najdete logicky na adrese http://www.vreco.cz/blog.html - předpokládám, že Sova v síti bude spokojena, protože s tím kódem to MUSÍ být validní 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.