Linksys představil WiFi Media Adaptor pro spotřební elektroniku

Celé prázdniny se nic neděje a najednou to vypadá, jako by se hromadně vrátili všichni tiskoví mluvčí z dovolené a zejména u Linksysu se roztrhl pytel s novinkami. Asi jim přišli peníze za akvizici Ciscem a mohou se rozšoupnout 🙂


Linksys totiž představil WiFi adaptér 802.11b pro spotřební elektroniku. Jako kabeláž se do něj totiž připojují S-Video a audiovstupy televizorů, hifivěží atd. Zařízení pak umožní na televizi nebo věži přehrávat hudbu (u TV i obrázky). Nevýhodou celého zařízení ale je fakt, že na hostitelském zařízení musí být instalovaný software, který obrázky převede do formátu a rozlišení vhodného pro TV a tento software je zatím jen pro Windows. Také video zatím přehrávat pomocí bezdrátu nelze, Media Adaptor je omezen na formáty MP3, WMA, JPEG, GIF, BMP, TIFF a PNG.


Podobný limit je i u hudby, která je primárně pojata jako standardní sdílení složek Windows. Ovšem MacOS X a Linux umí toto sdílení emulovat přes SMB, takže zde by takový problém nastat neměl.


Cena této hračky je 200 USD a Linksys říká, že plánuje přidat i podporu streamovaného videa a sdílení dat na bázi IP.


Pokud toho o Linksysu máte málo, můžete se podívat na tiskovou zprávu věnovanou gigabitovým přepínačům. Dlouho jsem to měl za drahou hračku a Linksys už tlačí gigabitovou instrastrukturu pro domácnosti. Pětiportový přepínač vyjde na 200 dolarů, osmiportový na 280 dolarů.