Marigold.cz » Linksys představil WiFi Media Adaptor pro spotřební elektroniku
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Celé prázdniny se nic neděje a najednou to vypadá, jako by se hromadně vrátili všichni tiskoví mluvčí z dovolené a zejména u Linksysu se roztrhl pytel s novinkami. Asi jim přišli peníze za akvizici Ciscem a mohou se rozšoupnout 🙂


Linksys Wireless Media AdaptorLinksys totiž představil WiFi adaptér 802.11b pro spotřební elektroniku. Jako kabeláž se do něj totiž připojují S-Video a audiovstupy televizorů, hifivěží atd. Zařízení pak umožní na televizi nebo věži přehrávat hudbu (u TV i obrázky). Nevýhodou celého zařízení ale je fakt, že na hostitelském zařízení musí být instalovaný software, který obrázky převede do formátu a rozlišení vhodného pro TV a tento software je zatím jen pro Windows. Také video zatím přehrávat pomocí bezdrátu nelze, Media Adaptor je omezen na formáty MP3, WMA, JPEG, GIF, BMP, TIFF a PNG.


Podobný limit je i u hudby, která je primárně pojata jako standardní sdílení složek Windows. Ovšem MacOS X a Linux umí toto sdílení emulovat přes SMB, takže zde by takový problém nastat neměl.


Linksys Wireless Media AdaptorCena této hračky je 200 USD a Linksys říká, že plánuje přidat i podporu streamovaného videa a sdílení dat na bázi IP.


Pokud toho o Linksysu máte málo, můžete se podívat na tiskovou zprávu věnovanou gigabitovým přepínačům. Dlouho jsem to měl za drahou hračku a Linksys už tlačí gigabitovou instrastrukturu pro domácnosti. Pětiportový přepínač vyjde na 200 dolarů, osmiportový na 280 dolarů.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 16:00 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář