Marigold.cz » LG chce být do roku 2006 Top 3 v mobilech
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

A ještě jednou Korea. Korejská firma LG (už nyní v Top 5) se chce probojovat mezi trojici největších světových výrobců mobilů do roku 2006. Včera také ohlásila, co pro to udělá.

Především reorganizuje firemní strukturu a vytvoří v ní globální výzkumný a vývojový tým. Dále chce posílit svoje vztahy s operátory a aktivity značky na globálním trhu.

Bude integrována jednotka GSM a CDMA mobilů – to byly zatím dvě oddělené skupiny a člověk se musel usmívat, když občas někde četl, že proto, že telefon dělá LG a je pro CDMA, se asi také brzy objeví pro GSM. To bylo zatím prakticky nemožné, obě skupiny pracovaly odděleně a výsledky vývoje nesdílely, telefony měly i jiný firmware atd. Nově také dostanou větší zodpovědnost a hlavně pravomoci regionální manažeři, na nichž bude i zadávání požadavků, co jejich region chce, plánování produktů a marketing.

Firma hodlá své výzkumné a vývojové centrum otevřít v Číně a v Evropě, později v Severní Americe, Střední Asii (Indie?) a Latinské Americe.

Výzkumné a vývojové centrum LG v Korei spojí CDMA a UMTS týmy a naroste z 1800 lidí na 2500 lidí v tomto roce a na 5000 lidí v roce 2007. Nevíte, kam mohu poslat životopis?

LG je firma, která má dobře našlápnuto – je to gigant, který může obrovsky těžit z nejrůznějších synergií, což Nokia a ostatní výrobci mohou spíše omezeně. Tak snad tento let bude plně pilotovaný a neskončí tak, jak tolikrát v podobném případě – neřízeným pádem a rozpadem společnosti z nezvládnuté a neufinancované expanze…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 9:02 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář