Kulturně-divadelní prožitek, že já vůl nepsal raději ten článek o 4G

Patrick Zandl · 28. duben 2003

Dita náhodou přišla k lístkům na pondělí do divadla (konfiskát v redakci Technetu, abych byl přesný) a tak jsem místo avizovaného psaní článku o 4G poslušně nastoupil do Švandova divadla na Bouři. Původním autorem je "šejk Spír" a tak jsem si říkal, že by hra mohla být dobrá. Nebyla. Ten, kdo ji režíroval, asi neunesl fakt, že Shakespeare je známnější než on a tak se mu rozhodl pomstít se. Z původně zřejmě zajímavé hry zůstalo něco, u čeho jsem nepochopil zda jde o komedii, frašku nebo tragédii. Dorazila mne hudební vložka, kterou Dita komentovala posléze slovy "Někdo chtěl zpívat a někdo řekl že proč ne a že on by chtěl hodně lesklé kostýmy". Naposledy jsem takhle trpěl v kině na SpiderManovi, což byl až doposud jediný kulturní prožitek, z něhož jsem toužil prchnout. Bouře ho tedy zatím následuje. Co bylo jedinou útěchou - ve  hře hraje ten člověk, co daboval Rimmera v Červeném trpaslíkovi a je přesně takový padouch, jako Rimmer...!

Dlouho jsem trpěl tím, že jsem si myslel, jak kulturní barbar jsem, když jsem nepochopil myšlenkovou hloubku a originalitu hry. Potěšilo mne, když se po skončení představení ukázalo, že jsem nebyl sám a i Dita se o hře tentokráte vyjádřila velmi opovržlivě.

A ponaučení? Měl jsem pracovat, neměl jsem se flákat v divadle - a mohl jsem mít napsaný konečně ten článek o 4G sítích. Takže zítra další pokus, zda se článek podaří dodat :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook